back

Realizácia projektu DCOM finišuje

Aktualita
Publikované 16.9.2015

DCOM umožní občanom a firmám vybavovať agendu s obcou kedykoľvek a kdekoľvek. „Otváracie hodiny“ budú 24 hodín 7 dní v týždni. S pripojením do internetu bude možné vybaviť všetko z pohodlia domova, alebo kancelárie. Namiesto behania po úradoch sa ľudia budú môcť venovať tomu, čo je pre nich skutočne dôležité.

„Projekt prinesie významné úspory času aj nákladov občanom aj firmám. Prepojenie na rôzne štátne registre zároveň zníži administratívnu záťaž a chybovosť. Pre obce a mestá prináša DCOM celý rad ďalších výhod. Úrady budú vybavené novou výpočtovou technikou, zabezpečená je podpora call centra a servisné zásahy, systém garantuje súlad s legislatívou“, hovorí Adrián Belánik, výkonný riaditeľ DEUS. (viac v relácií Slovensko cez internet na TA3).

PosAm pôsobí v projekte v úlohe systémového integrátora. Má zodpovednosť za vybudovanie infraštruktúry pre prevádzku všetkých informačných systémov, integráciu a prepojenie na referenčné registre a vybrané informačné systémy verejnej správy, prepojenie systémov DCOM a súčasných informačných systémov obcí a podporné moduly pre samotnú prevádzku celého riešenia. PosAm zabezpečuje tiež bezproblémovú prevádzku a údržbu celého riešenia, čo zahŕňa prevádzku a údržbu hardvéru dátového centra, softvérových riešení, podporu koncových zariadení obcí a zabezpečenie služieb call centra.

Ďalšie aktuality

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!
Moderné riešenia na správu a ochranu dát

Moderné riešenia na správu a ochranu dát
30.10.2023
Zmena sídla spoločnosti

Zmena sídla spoločnosti

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.