back

Digitálny vlastnoručný podpis na TA3

Aktualita
Publikované 4.6.2014

Podľa spoločnosti Gartner väčšina firiem do roku 2016 čiastočne alebo úplne zdigitalizuje 60% svojich procesov. Tento trend sa bude logicky týkať aj procesov kamenných pobočiek inštitúcií (banky, telekomunikační operátori, utility a pod.). Dôvodom je okrem iného aj fakt, že využitie kamenných pobočiek neklesá napriek nárastu využívania mobilných zariadení a to dokonca ani u mladších ročníkov (zdroj: IDC).

Súčasťou mnohých procesov práve na prepážkach je záväzné vyjadrenie vôle zákazníka formou vlastnoručného podpisu. Aby sa tento proces mohol digitalizovať a prejsť do bezpapierovej podoby,  je nevyhnutné „preklopiť“ vlastnoručný podpis zákazníka do digitálnej podoby vo forme a kvalite  zaručujúcej jeho pravosť a zároveň spojiť takýto podpis s dokumentom v digitálnej podobe.

Aktuálnosť tohto trendu potvrdzuje aj prieskum spoločnosti Gartner, z ktorého vyplýva, že 43% bánk,  ktoré nepoužívajú digitálny vlastnoručný podpis, pracuje na jeho zavedení v horizonte dvoch až troch rokov.

PosAm je v oblasti integrácie podpisovania dokumentov a technológií pre využitie digitálneho vlastnoručného podpisu na overovanie identity osôb v reálnom čase lídrom na slovenskom trhu. Jedným z realizovaných projektov je digitalizované podpisovanie v Tatrabanke.

 

 

Ďalšie aktuality

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!
Moderné riešenia na správu a ochranu dát

Moderné riešenia na správu a ochranu dát
30.10.2023
Zmena sídla spoločnosti

Zmena sídla spoločnosti

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.