back

ParkDots je najsympatickejšia aplikácia pre smart parking

Doprava
Publikované 29.5.2018

Hlasovanie verejnosti potvrdilo názor technických a produktových expertov zo skupiny Deutsche Telekom. Tí ešte v marci vybrali ParkDots spomedzi konkurenčných riešení ako oficiálne riešenie skupiny Deutsche Telekom pre región DT Europe. Keďže ParkDots vyvíja PosAm, prevzal tým na seba rolu doménového experta skupiny Deutsche Telekom pre oblasť Smart parking.

„Je veľkým ocením našej práce, že nielen špecialisti z Deutsche Telekom, ale aj verejnosť pozitívne  vníma skvelé funkcie a ľahkú použiteľnosť a prehľadnosť nášho riešenia. Do jeho vývoja sme venovali veľa úsilia a veríme, že sa ParkDots dokáže presadiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí“, povedal Michal Bróska, produktový riaditeľ PosAm. „Aktuálne ParkDots využívajú obyvatelia a samosprávy v Trnave, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši a Bratislave a sme v rokovaní s ďalšími mestami na Slovensku. Záujem prejavili aj viaceré subjekty v zahraničí“ doplnil Martin Budaj, produktový manažér PosAm.

ParkDots je kombináciou najmodernejších mobilných, cloudových a IoT technológií. Okrem platby za parkovanie ponúka vyhľadanie voľného miesta najbližšie k bodu záujmu a navigáciu k nemu. To však nie je všetko. Vodič sa môže nechať navigovať späť k autu, dostane upozornenie v prípade nečakaného odchodu vozidla z parkovacieho miesta a samozrejme môže si dobu parkovania na diaľku predĺžiť.

Kľúčovými prvkami riešenia ParkDots sú mobilná aplikácia pre používateľov a centrálny riadiaci systém umiestnený v cloude. Celé riešenie môže byť doplnené o nenápadné senzory vo vozovke, ktoré v reálnom čase odosielajú informácie o obsadenosti konkrétneho miesta. Platforma je schopná riešiť parkovanie nielen na uliciach (on-street), ale mimo nich (off-street) a efektívne prepájať rôzne systémy do jedného inteligentného riešenia.

Viac na ParkDots

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
30.5.2022
PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.