back

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Doprava
Publikované 30.5.2022

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb.

Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali zrealizovať.

Jedným z takých výnimočných projektov je parkovanie v Bratislave, o ktorom už hovorili zástupcovia hlavného mesta.  Predstavili novú parkovaciu politiku, ktorá je úspešne aplikovaná už v 5 mestských zónach, a má potenciál ďalšieho rozširovania.

Na konferencii okrem toho zaznelo mnoho zaujímavých informácií, diskutovalo sa o novelách zákona v cestnej premávke, o (ne)využívaní inštitútu objektívnej zodpovednosti, o problémoch, s ktorými mestá každodenne bojujú (napr. nová vyhláška o dopravnom značení, alternatívna doprava – parkujúce kolobežky v strede chodníka, odložený zákaz parkovania automobilov na chodníkoch a pod.).

Ďakujeme nášmu kolegovi za prezentáciu PosAm a riešenia ParkDots na tejto konferencii a celému tímu prajeme veľa nových obchodných príležitostí .

Viac o ParkDots nájdete tu.

Bližšie informácie o konferencii SPA.

Ďalšie aktuality

10.3.2022
ParkDots je tá appka. A bodka.

ParkDots je tá appka. A bodka.
8.12.2021
Bratislava sa poPASSovala s parkovaním a PosAm ParkDots je pri tom

V uliciach hlavného mesta sa udiala veľká a zásadná zmena. Dlho avizovaná zmena v parkovacej politike mesta sa stáva realitou. Prichádzajú elektronické parkovacie karty a zavádzajú sa nové pravidlá na zlepšenie parkovania pre rezidentov aj návštevníkov. 1. decembra bola spustená online registrácia a nákup parkovacích kariet pre rezidentov troch pilotných zón — Tehelné pole v Novom Meste, Dvory IV v Petržalke a Krasňany v Rači — cez náš systém permits.parkdos.com. Od tohto dátumu sa všetci záujemcovia o parkovacie karty (rezidenti pilotných zón, ale aj Bratislavčania, ktorí do predmetných zón prichádzajú a parkujú […]

Bratislava sa poPASSovala s parkovaním a PosAm ParkDots je pri tom
5.8.2021
Spolupráca PosAm s Microsoftom zefektívňuje parkovanie

Jednou z najdôležitejších oblastí, ktorej sa v PosAm venujeme, je určite doprava a s ňou úzko spojené parkovanie. Narastajúci počet vozidiel na cestách si vyžaduje riešenia, ktoré uľahčia vodičom život. Naša parkovacia mobilná aplikácia ParkDots, založená na platforme Microsoft Azure, je takým riešením. ParkDots poskytuje komplexnú podporu pre zlepšenie parkovania v mestách, od správy rezidenčného parkovania, kontroly oprávnenosti parkovania, platby za parkovanie až po navigáciu na voľné parkovacie miesto. Aktuálne využíva aplikáciu ParkDots denne viac ako 21 000 vodičov. Je prepojená so senzormi loT, vďaka čomu znižuje čas potrebný na zaparkovanie a pomáha prevádzkovateľom parkovacích miest spravovať […]

Spolupráca PosAm s Microsoftom zefektívňuje parkovanie

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.