back

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Doprava
Publikované 30.5.2022

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb.

Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali zrealizovať.

Jedným z takých výnimočných projektov je parkovanie v Bratislave, o ktorom už hovorili zástupcovia hlavného mesta.  Predstavili novú parkovaciu politiku, ktorá je úspešne aplikovaná už v 5 mestských zónach, a má potenciál ďalšieho rozširovania.

Na konferencii okrem toho zaznelo mnoho zaujímavých informácií, diskutovalo sa o novelách zákona v cestnej premávke, o (ne)využívaní inštitútu objektívnej zodpovednosti, o problémoch, s ktorými mestá každodenne bojujú (napr. nová vyhláška o dopravnom značení, alternatívna doprava – parkujúce kolobežky v strede chodníka, odložený zákaz parkovania automobilov na chodníkoch a pod.).

Ďakujeme nášmu kolegovi za prezentáciu PosAm a riešenia ParkDots na tejto konferencii a celému tímu prajeme veľa nových obchodných príležitostí .

Viac o ParkDots nájdete tu.

Bližšie informácie o konferencii SPA.

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
10.3.2022
ParkDots je tá appka. A bodka.

ParkDots je tá appka. A bodka.

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.