back

Spojenie, ktoré má potenciál dostať Slovensko na mapu s názvom Connected car

Doprava
Publikované 7.2.2018

Commander Services získala silného strategického partnera

V blízkej budúcnosti sa pripojenie automobilov na internet stane štandardom. Zmeny, ktoré to so sebou prinesie, budú ďalekosiahle. Benefitovať budú súkromní majitelia automobilov, ale aj firmy  s vlastným vozovým parkom. Práve druhí menovaní už dnes využívajú výhody, ktoré im poskytujú služby Commander Services, založené na dátach z automobilov. Spoločnosti sa podarilo v priebehu niekoľkých rokov vypracovať na slovenského lídra v segmente monitoringu vozidiel, s trhovým podielom na úrovni 30 %. Rozvojové ambície znamenali, že si firma našla silného strategického partnera.

„Som nesmierne rád, že môžem našim zákazníkom, partnerom i zamestnancom oznámiť túto skvelú správu. Získali sme prístup k znalostiam, zdrojom a možnostiam, ktoré nám pomôžu realizovať naše rozvojové ciele. Tým najdôležitejším sú ešte lepšie služby pre našich zákazníkov. Vďaka partnerstvu s PosAm a členstvu v skupine Deutsche Telekom sa pozeráme do budúcnosti s obrovským nadšením“, povedal Michal Vodička, riaditeľ Commander Services.

Po vývoji inteligentného parkovacieho riešenia na báze IoT vstupuje PosAm na trh Connected car

Fenomén Connected car zásadne ovplyvní pohľad na automobil a to, aké služby má poskytovať. Rozšírenie vozidla o pripojenie na internet zvýši pohodlie cestovania, prinesie viac zábavy a vyššiu bezpečnosť. Prípadná pomoc v núdzových situáciách môže byť rýchlejšia a dostupnejšia. Spracovanie  dát z vozidiel zjednoduší a zefektívni jeho prevádzku. Umožní optimalizovať spotrebu a znížiť cenu za servisné činnosti. Majitelia a manažéri tiež získajú dôležité informácie a dáta o používaní vozidla.

„V PosAme sme už dlhšiu dobu pozorne sledovali a analyzovali trendy v oblasti Connected car a rozhodli sme sa byť ich súčasťou. Uzavretá dohoda je dôležitým krokom pre naplnenie našich dlhodobých strategických zámerov. Vysoko hodnotíme, čo v tejto oblasti za krátky čas svojej existencie dosiahol tím v Commander Services svojou dravosťou, nasadením a kreativitou. Verím, že našimi 20-ročnými skúsenosťami v oblasti vývoja softvéru môžeme prispieť k ich ďalšiemu rastu“, povedal Marián Marek, generálny riaditeľ PosAm.

Slovensko nemusí byť lídrom iba vo výrobe automobilov, ale aj v službách založených na dátach z nich

Deutsche Telekom, ako najväčšia Európska telekomunikačná spoločnosť a technologický líder má predpoklady udávať trend a byť kľúčovou súčasťou ekosystému, ktorý okolo Connected car vzniká.

„Skupina DT systematicky hľadá príležitosti v oblasti IoT, ktoré jej umožnia posunúť sa od poskytovateľa spojenia, k službám s vyššou pridanou hodnotou. Akvizíciou Commander Services sa napĺňa mandát, ktorý Slovak Telekom a T-Mobile v Českej republike dostali od Deutsche Telekom na zriadenie kompetenčného centra pre oblasť Connected car“, dodal k uzavretej transakcii Otakar Mráz, Senior Manažér pre Deutsche Telekom Connected car Hub v T-Mobile.

O spoločnosti PosAm, spol. s r.o.

PosAm pôsobí na trhu od roku 1990. Z niekoľkých nadšencov sa vypracoval na poprednú IT spoločnosť na Slovensku. Svoju pozíciu potvrdil a upevnil v roku 2010, keď sa stal súčasťou skupiny Slovak Telekom. Hlavným cieľom PosAm je prinášať zákazníkom úžitok prostredníctvom unikátnych riešení s využitím informačných technológií. V rámci svojho portfólia ponúka individuálny softvérový vývoj, vlastné aplikačné riešenia a produkty, infraštruktúrne riešenia, outsourcing IT služieb.

O spoločnosti Commander Services s.r.o.

Commander Services sa špecializuje na monitorovanie a stráženie vozidiel. Od svojho vzniku v roku 2005 sa s najväčším počtom monitorovaných vozidiel stala lídrom na Slovenskom trhu. Pod tento úspech sa podpísali etické normy spoločnosti zhrnuté do 5P: profesionalita, priateľstvo, poctivá práca, pomoc, poradenstvo. Commander Services s.r.o. je od februára  2018 100% dcérskou spoločnosťou PosAm, spol. s r.o.

O spoločnosti Slovak Telekom, a.s.

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
30.5.2022
PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.