back

PosAm ponúka aj na českom trhu pokročilé technológie pre jednoduché parkovanie v mestách

Doprava
Publikované 7.7.2021

Slovenská IT spoločnosť PosAm predstavila na českom trhu mestský parkovací systém ParkDots, určený pre samosprávy veľkých aj menších miest. V Českej republike bol systém uvedený na trh formou online konferencie, ktorú sledovala približne stovka záujemcov z radov mesta a obecných úradov. Systém už úspešne funguje v takmer 30 zahraničných mestách od Holandska až po Grécko, ale taktiež v okolitých štátoch – v Poľsku a na Slovensku. V Českej republike sa chystá spustenie prevádzky v Pradubiciach.

ParkDots umožňuje koncovým používateľom vyhľadanie voľného miesta, platbu za parkovanie aj predĺženie parkovacej doby pomocou mobilného telefónu. Mestám a obciam zabezpečuje sledovanie obsadenosti parkovacích miest, správu rezidenčného parkovania, kontrolu oprávnenosti parkovania a integráciu, napríklad, s platobnými či informačnými systémami daného mesta.

Pokročilá technológia spĺňa najprísnejšie bezpečnostné kritériá stanovené materskou spoločnosťou Deutsche Telekom a mestám sa ponúka ako ucelené riešenie vrátene (napríklad i) monitorovacieho automobilu, ktorý skontroluje tisíce áut za deň efektívnejšie ako strážnici obecnej polície.

Na online konferencii sa rozoberali špecifiká nastavenia parkovacej politiky v mestách, k čomu sa vyjadril aj rečník Petr Horský, predseda Rady České parkovací asociace: „Mnohokrát sa mestá púšťajú do parkovacieho systému bez dostatku dát alebo jeho vyskúšania, čo môže viesť k nefunkčnosti a súdnym sporom. Preto vždy odporúčame prípravu zvážiť a dať dohromady tím špecialistov, ako sú technici, dopravní policajti, právnici, ale i osoby zbehlé v zadávaní verejných zákaziek.“ Medzi ďalšími rečníkmi bol advokát v oblasti verejných zákaziek Ondrej Čurilla z HAVEL & PARTNERS, ktorý priblížil mestám, ako parkovací systém zaobstarať. Samotný parkovací systém ParkDots a jeho možnosti predstavili špecialisti zo spoločnosti PosAm, ktorí uviedli aj praktické príklady zo zahraničných miest, kde sa systém už využíva.

 

Záznam z online konferencie je k dispozícii na oficiálnej stránke projektu ParkDots – Jak na městský parkovací systém – ParkDots.

Ďalšie aktuality

21.4.2021
Diskusia o efektívnom parkovaní prebehla v online priestore

Spoločnosť PosAm spolu s odborníkmi na parkovaciu politiku priniesla online konferenciu pre samosprávy na tému efektívneho parkovania a mestského parkovacieho systému. Jej záznam si môžete pozrieť aj vy. Kľúčovou úlohou mestských samospráv je vytvorenie vhodných podmienok na život svojich obyvateľov. Riešenie dopravy a zefektívnenie parkovania v meste sú oblasti, ktoré výrazne ovplyvňujú pohodlie a úroveň života. Ako správne na mestský parkovací systém, verejné obstarávanie a konkrétne príklady z praxe boli hlavnými témami na online podujatí spoločnosti PosAm. Online konferencia venovaná téme mestského parkovacieho systému sa konala 21. 4. 2021. Počas dvojhodinového […]

Diskusia o efektívnom parkovaní prebehla v online priestore
19.11.2020
Bratislava bude využívať systém ParkDots v Ružinove

V súvislosti s prípravou celomestskej parkovacej politiky v Bratislave začínajú jednotlivé mestské časti regulovať parkovanie v niektorých vytypovaných zónach. Už dlhší čas funguje regulácia parkovania v lokalite 500 bytov v Mestskej časti Ružinov. Na väčšine ulíc je parkovanie povolené počas dňa len pre rezidentov a pre návštevníkov je určené krátkodobé parkovanie na Velehradskej ulici. Tu je doba parkovania limitovaná tromi hodinami. Monitorovanie dodržiavania časového limitu parkovania zabezpečuje spoločnosť PosAm so svojím riešením pre manažment parkovania pod názvom ParkDots. Jedná sa o smart-parking platformu, ktorú využíva viac ako 25 miest na […]

Bratislava bude využívať systém ParkDots v Ružinove
2.9.2020
Systém Commander Control Car hodnotíte na výbornú

V snahe lepšie porozumieť potrebám zákazníkov v novom normále, ktorým si všetci prechádzame, zrealizovala naša dcérska spoločnosť Commander Services prieskum spokojnosti svojich zákazníkov. Systém Commander Control Car, s ktorým zákazníci denne pracujú a nachádzajú si v ňom všetky údaje, dáta a štatistiky potrebné pre správu vozového parku, získal 82%  spokojnosť s prácou so systémom. Pripravovaný upgrade CCC systému opäť prinesie vyššiu prehľadnosť, intuitívne používanie, rýchlejšiu odozvu atď.Dostupnosť hotline linky 24 hodín denne 7 dní v týždni je zárukou, ktorú Commander klientom garantuje. Non-stop dispečing si získal 90 % spokojnosť.Skoro 80 % všetkých klientov ohodnotilo obchodných zástupcov […]

Systém Commander Control Car hodnotíte na výbornú

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.