back

ParkDots je tá appka. A bodka.

Doprava
Publikované 10.3.2022

Od minulého roku sa dejú v uliciach Bratislavy veľké zmeny. Prišla nová parkovacia politika, nové pravidlá, nová regulácia a s ňou aj riešenia od ParkDots. Zorientujte sa v novinkách a parkujte pohodlne spolu s nami!

V čom je nová
ParkDots appka?

Vodiči v hlavnom meste musia byť od januára obozretní.
V prvých troch mestských zónach už totiž platia nové pravidlá. Rezidentom a abonentom sú vydávané parkovacie karty, ktoré ich oprávňujú parkovať v„domácich“ zónach. Mimo „domácej“ zóny však potrebujú parkovací lístok, rovnako ako návštevníci v regulovaných zónach. So zakúpením parkovacieho lístka aj čerpaním časového kreditu z parkovacej karty pomôže naša appka ParkDots.

Kúpiť si parkovací lístok cez mobilnú aplikáciu je pohodlné a prináša to mnoho výhod. Lístok máte vždy poruke, platnosť parkovania viete rýchlo predĺžiť a prihlasovacie údaje, platobnú kartu, EČV a svoje obľúbené parkoviská si môžete jednoducho uložiť do profilu. Tieto výhody teraz platia aj v Bratislave.

Aktuálne môžete našu appku ParkDots využívať v mestských zónach Petržalka Dvory 4, Krasňany a Tehelné pole. O pár dní regulácia vstúpi do platnosti aj v časti Ružinova, v Starom meste – od Hlavnej stanice až po Blumentál – ohlásené sú aj Nivy. A k ním sa čoskoro pridajú ďalšie.

paas_logo

Na čo je rezidentom appka?

Ak chcú obyvatelia mestských zón pohodlne zaparkovať, potrebujú parkovaciu kartu. Maximálny komfort a online prístup k vybaveniu takejto karty sa skrýva v informačnom systéme ParkDots. Prepojili sme potrebné štátne registre, údaje z nich prúdia automaticky do jedného systému a vybaviť si parkovaciu kartu zvládne naozaj každý z pohodlia svojho domova.

Mesto Bratislava myslelo na rezidentov a ich parkovanie v danej zóne, ale aj na ich návštevy a potrebu parkovať v iných zónach. Preto vznikli hneď 4 parkovacie karty, ktoré fungujú na rôznych princípoch (rezidentská, návštevnícka, bonusová a abonentská).

karta

S ParkDots žiadatelia o parkovacie karty získali systém, ktorý im ponúka nasledovné výhody:

 • vybavenie žiadosti cez internet (napr. z pohodlia domova),
 • stačí zadať základné osobné údaje a EČV,
 • žiadne fyzické dokladovanie (viac ako 80% žiadostí je vybavených automaticky),
 • využitie návštevníckej a bonusovej karty cez mobilnú appku.
 • Ako rezidenti tak máte možnosť prostredníctvom mobilnej aplikácie uhradiť klasické parkovanie alebo využiť čerpanie časového kreditu z návštevníckej či bonusovej karty.

  Samozrejme, myslelo sa aj na špecifické situácie, kedy napríklad nemáte trvalý pobyt v danej zóne, nevlastníte auto ale chodia k vám návštevy, máte osvedčenie TŽP alebo vlastníte elektromobil. Aj v týchto prípadoch môžete využiť aplikáciu ParkDots a čerpať svoj časový kredit z bonusovej karty alebo si uplatňovať zvýhodnené ceny za parkovanie.

  S ParkDots si v Bratislave zaparkujete pred domom návštevu, inštalatéra či babku. 🙂
  Zistiť všetko o PAAS

  Ste rezidenti, návštevníci Bratislavy alebo bývate v inom meste? Všetky možnosti sú správne a všetkým vodičov pomáhame.

  Tešíme sa na každého vodiča v Bratislave, ktorému pomôžeme s vybavovaním parkovacej karty, s úhradou krátkodobého parkovania a s využívaním špeciálnych parkovacích kariet. S ParkDots parkujte pred domom, v iných mestských zónach, na súkromných bratislavských parkoviskách a čoskoro aj v priestoroch autobusovej stanice Nivy.

  Aplikáciu môžete využívať aj v ďalších štrnástich slovenských mestách, ktoré taktiež ponúkajú vodičom možnosť platby krátkodobého parkovania.

  Nezabudnite si ju stiahnuť alebo aktualizovať.

  ParkDots je tá appka. A bodka.

  Ďalšie aktuality

  TREND konferencia Parkovacia politika 2023

  TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

  TREND konferencia Parkovacia politika 2023
  15.7.2022
  ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

  Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

  ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
  30.5.2022
  PosAm ako hlavný partner
  17. konferencie SPA

  V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

  PosAm ako hlavný partner
  17. konferencie SPA

  Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.