back

ParkDots je tá appka. A bodka.

Doprava
Publikované 10.3.2022

Od minulého roku sa dejú v uliciach Bratislavy veľké zmeny. Prišla nová parkovacia politika, nové pravidlá, nová regulácia a s ňou aj riešenia od ParkDots. Zorientujte sa v novinkách a parkujte pohodlne spolu s nami!

V čom je nová
ParkDots appka?

Vodiči v hlavnom meste musia byť od januára obozretní.
V prvých troch mestských zónach už totiž platia nové pravidlá. Rezidentom a abonentom sú vydávané parkovacie karty, ktoré ich oprávňujú parkovať v„domácich“ zónach. Mimo „domácej“ zóny však potrebujú parkovací lístok, rovnako ako návštevníci v regulovaných zónach. So zakúpením parkovacieho lístka aj čerpaním časového kreditu z parkovacej karty pomôže naša appka ParkDots.

Kúpiť si parkovací lístok cez mobilnú aplikáciu je pohodlné a prináša to mnoho výhod. Lístok máte vždy poruke, platnosť parkovania viete rýchlo predĺžiť a prihlasovacie údaje, platobnú kartu, EČV a svoje obľúbené parkoviská si môžete jednoducho uložiť do profilu. Tieto výhody teraz platia aj v Bratislave.

Aktuálne môžete našu appku ParkDots využívať v mestských zónach Petržalka Dvory 4, Krasňany a Tehelné pole. O pár dní regulácia vstúpi do platnosti aj v časti Ružinova, v Starom meste – od Hlavnej stanice až po Blumentál – ohlásené sú aj Nivy. A k ním sa čoskoro pridajú ďalšie.

paas_logo

Na čo je rezidentom appka?

Ak chcú obyvatelia mestských zón pohodlne zaparkovať, potrebujú parkovaciu kartu. Maximálny komfort a online prístup k vybaveniu takejto karty sa skrýva v informačnom systéme ParkDots. Prepojili sme potrebné štátne registre, údaje z nich prúdia automaticky do jedného systému a vybaviť si parkovaciu kartu zvládne naozaj každý z pohodlia svojho domova.

Mesto Bratislava myslelo na rezidentov a ich parkovanie v danej zóne, ale aj na ich návštevy a potrebu parkovať v iných zónach. Preto vznikli hneď 4 parkovacie karty, ktoré fungujú na rôznych princípoch (rezidentská, návštevnícka, bonusová a abonentská).

karta

S ParkDots žiadatelia o parkovacie karty získali systém, ktorý im ponúka nasledovné výhody:

 • vybavenie žiadosti cez internet (napr. z pohodlia domova),
 • stačí zadať základné osobné údaje a EČV,
 • žiadne fyzické dokladovanie (viac ako 80% žiadostí je vybavených automaticky),
 • využitie návštevníckej a bonusovej karty cez mobilnú appku.
 • Ako rezidenti tak máte možnosť prostredníctvom mobilnej aplikácie uhradiť klasické parkovanie alebo využiť čerpanie časového kreditu z návštevníckej či bonusovej karty.

  Samozrejme, myslelo sa aj na špecifické situácie, kedy napríklad nemáte trvalý pobyt v danej zóne, nevlastníte auto ale chodia k vám návštevy, máte osvedčenie TŽP alebo vlastníte elektromobil. Aj v týchto prípadoch môžete využiť aplikáciu ParkDots a čerpať svoj časový kredit z bonusovej karty alebo si uplatňovať zvýhodnené ceny za parkovanie.

  S ParkDots si v Bratislave zaparkujete pred domom návštevu, inštalatéra či babku. 🙂
  Zistiť všetko o PAAS

  Ste rezidenti, návštevníci Bratislavy alebo bývate v inom meste? Všetky možnosti sú správne a všetkým vodičov pomáhame.

  Tešíme sa na každého vodiča v Bratislave, ktorému pomôžeme s vybavovaním parkovacej karty, s úhradou krátkodobého parkovania a s využívaním špeciálnych parkovacích kariet. S ParkDots parkujte pred domom, v iných mestských zónach, na súkromných bratislavských parkoviskách a čoskoro aj v priestoroch autobusovej stanice Nivy.

  Aplikáciu môžete využívať aj v ďalších štrnástich slovenských mestách, ktoré taktiež ponúkajú vodičom možnosť platby krátkodobého parkovania.

  Nezabudnite si ju stiahnuť alebo aktualizovať.

  ParkDots je tá appka. A bodka.

  Ďalšie aktuality

  8.12.2021
  Bratislava sa poPASSovala s parkovaním a PosAm ParkDots je pri tom

  V uliciach hlavného mesta sa udiala veľká a zásadná zmena. Dlho avizovaná zmena v parkovacej politike mesta sa stáva realitou. Prichádzajú elektronické parkovacie karty a zavádzajú sa nové pravidlá na zlepšenie parkovania pre rezidentov aj návštevníkov. 1. decembra bola spustená online registrácia a nákup parkovacích kariet pre rezidentov troch pilotných zón — Tehelné pole v Novom Meste, Dvory IV v Petržalke a Krasňany v Rači — cez náš systém permits.parkdos.com. Od tohto dátumu sa všetci záujemcovia o parkovacie karty (rezidenti pilotných zón, ale aj Bratislavčania, ktorí do predmetných zón prichádzajú a parkujú […]

  Bratislava sa poPASSovala s parkovaním a PosAm ParkDots je pri tom
  5.8.2021
  Spolupráca PosAm s Microsoftom zefektívňuje parkovanie

  Jednou z najdôležitejších oblastí, ktorej sa v PosAm venujeme, je určite doprava a s ňou úzko spojené parkovanie. Narastajúci počet vozidiel na cestách si vyžaduje riešenia, ktoré uľahčia vodičom život. Naša parkovacia mobilná aplikácia ParkDots, založená na platforme Microsoft Azure, je takým riešením. ParkDots poskytuje komplexnú podporu pre zlepšenie parkovania v mestách, od správy rezidenčného parkovania, kontroly oprávnenosti parkovania, platby za parkovanie až po navigáciu na voľné parkovacie miesto. Aktuálne využíva aplikáciu ParkDots denne viac ako 21 000 vodičov. Je prepojená so senzormi loT, vďaka čomu znižuje čas potrebný na zaparkovanie a pomáha prevádzkovateľom parkovacích miest spravovať […]

  Spolupráca PosAm s Microsoftom zefektívňuje parkovanie
  23.6.2021
  PosAm ponúka aj na českom trhu pokročilé technológie pre jednoduché parkovanie v mestách

  Slovenská IT spoločnosť PosAm predstavila na českom trhu mestský parkovací systém ParkDots, určený pre samosprávy veľkých aj menších miest. V Českej republike bol systém uvedený na trh formou online konferencie, ktorú sledovala približne stovka záujemcov z radov mesta a obecných úradov. Systém už úspešne funguje v takmer 30 zahraničných mestách od Holandska až po Grécko, ale taktiež v okolitých štátoch – v Poľsku a na Slovensku. V Českej republike sa chystá spustenie prevádzky v Pradubiciach. ParkDots umožňuje koncovým používateľom vyhľadanie voľného miesta, platbu za parkovanie aj predĺženie parkovacej doby pomocou mobilného telefónu. Mestám a obciam zabezpečuje sledovanie […]

  PosAm ponúka aj na českom trhu pokročilé technológie pre jednoduché parkovanie v mestách

  Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.