back

Pohodlnejšie platby za parkovanie v Liptovskom Mikuláši

Doprava
Publikované 6.3.2018

Inteligentný systém parkovania ParkDots, ktorý už využívajú mestá Trnava a Trenčín, môžu od marca využívať motoristi aj v Liptovskom Mikuláši. Systém im umožní zaplatiť za parkovanie z pohodlia svojho automobilu, alebo aj na diaľku. Už netreba hľadať drobné, alebo chodiť do parkomatu a naspäť s lístkom. Motoristom stačí mobilná aplikácia ParkDots a platobná karta.

„Systém sa týka mestských platených parkovísk pri Čiernom orlovi, Katolíckom dome a na železničnej stanici.“ Informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. „Okrem platby bude mobilná aplikácia poskytovať aj ďalšie funkcie. Vyhľadáte si cez ňu napríklad parkovisko okolo bodu záujmu a získate prehľad parkovísk v meste, všetko na mapových podkladoch,“ priblížila hovorkyňa. Cena parkovného sa podľa hovorkyne nezmení.

Celý postup pri platbe je veľmi jednoduchý. Aplikácia ParkDots je bezplatne dostupná pre Android aj iOS. Po jej inštalácií a registrácií EČV a platobnej karty stačí pri parkovaní zvoliť parkovisko a dĺžku parkovania. Lístok je priamo v mobile. Aplikácia motoristu zároveň upozorní na blížiaci sa koniec platnosti parkovacieho lístka a umožní parkovaciu dobu na diaľku predĺžiť.

„Sme presvedčení, že riešenia v oblasti Smart City majú veľký potenciál, čo vnímajú rovnako aj v skupine Deutsche Telekom, do ktorej PosAm patrí. Veríme, že spoločne dokážeme slovenský produkt ParkDots dostať na mapu európskych miest“, vysvetlil ambície PosAm s inteligentným systémom pre parkovanie ParkDots, Michal Bróska, Riaditeľ produktového rozvoja v PosAm.

„Evidujeme veľký záujem o ParkDots na Slovensku aj v zahraničí. Z pohľadu funkčnosti, použiteľnosti  aj ceny sa jedná o vysoko konkurenčné riešenie. Rozhovory s viacerými záujemcami sú v pokročilom štádiu. Sme presvedčení, že príklad Trnavy, Trenčína a Liptovského Mikuláša budú v krátkej dobe nasledovať ďalšie mestá a parkovacie domy“, doplnil Martin Budaj, produktový manažér PosAm.

Viac o inteligentnom riešení parkovania pre mestá a obce na ParkDots.com

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
30.5.2022
PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.