back

ParkDots medzi svetovými riešeniami pre Smart city

Doprava
Publikované 16.11.2018

ParkDotrs Smart City Expo small

 

ParkDots kombinuje najmodernejšie mobilné, cloudové a IoT technológie s cieľom zlepšiť práve situáciu s parkovaním v mestách. Systém sleduje v reálnom čase obsadenosť parkovacích miest, poskytuje navigáciu k tým voľným, umožňuje platbu za parkovanie a mnoho ďalších užitočných funkcií. Vodičom skracuje čas pri hľadaní voľných miest, uľahčuje platbu, zvyšuje pohodlie. Mestám poskytuje cenné informácie o správaní vodičov a využívaní parkovacích miest, ktoré môžu zužitkovať pri úprave parkovacích politík.

„Do vývoja ParkDots sme investovali veľa úsilia, zdrojov a znalostí. Teší nás a napĺňa hrdosťou, že ako jeden z mála zástupcov zo Slovenska môžeme v Barcelone prezentovať ParkDots spoočne so svetovou špičkou v Smart city riešeniach,“ povedal Michal Bróska, produktový riaditeľ PosAm. „Fantastické je, že sa jedná o kompletne slovenský produkt. Vyvinuli ho naši špecialisti, využíva senzory od slovenského partnera a NB-IoT konektivitu od materskej spoločnosti Slovak Telekom,“ doplnil.

Hoci bol ParkDots uvedený na trh iba v minulom roku, využívajú jeho služby vodiči a samosprávy už v siedmych v slovenských mestách: Trnava, Trenčín, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Prievidza, Nitra, ale aj v mestskej časti Karlova Ves v Bratislave. Používatelia zvolili ParkDots za najsympatickejšiu aplikáciu pre smart parking na Slovensku v ankete portálu MojAndroid. Technickí a produktoví experti z Deutsche Telekom vybrali ParkDots ako oficiálne riešenie skupiny pre Smart parking.

ParkDots tak tvorí súčasť komplexnej ponuky Deutsche Telekom pre Smart city. Prvé lastovičky komplexnejších riešení môžeme už vidieť aj na Slovensku. V Trenčíne v spolupráci s mestom nasadil Slovak Telekom a PosAm do pilotnej prevádzky celý rad týchto technológií: Okrem ParkDots pre zefektívnenie mobility a parkovania sú to aj inteligentné kamery analyzujúce situáciu v meste, inteligentné lampy prispôsobujúce sa okolitým podmienkam, ktoré zároveň slúžia ako WiFi hotspoty.

Mestá. Strediská inovácií a vedomostí, hnacia sila hospodárskeho rastu, prosperity a sociálneho blahobytu. V 21. storočí v nich žije viac ako polovica populácie a tento podiel sa bude ďalej zvyšovať. To zo sebou prináša mnoho výziev, ktoré budú musieť mestá vyriešiť, aby zabezpečili udržateľný rast a stali sa lepšími miestami pre život. Jednou z týchto výziev je bezpochyby parkovanie pre stále sa zvyšujúci počet vozidiel, ktorý predbieha rast počtu parkovacích kapacít. Našťastie aj v tejto  oblasti sa ukazuje, že vyspelé Smart city riešenia môžu byť nápomocné pri riešení tejto otázky.

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
30.5.2022
PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.