back

ParkDots medzi svetovými riešeniami pre Smart city

Doprava
Publikované 16.11.2018

ParkDotrs Smart City Expo small

 

ParkDots kombinuje najmodernejšie mobilné, cloudové a IoT technológie s cieľom zlepšiť práve situáciu s parkovaním v mestách. Systém sleduje v reálnom čase obsadenosť parkovacích miest, poskytuje navigáciu k tým voľným, umožňuje platbu za parkovanie a mnoho ďalších užitočných funkcií. Vodičom skracuje čas pri hľadaní voľných miest, uľahčuje platbu, zvyšuje pohodlie. Mestám poskytuje cenné informácie o správaní vodičov a využívaní parkovacích miest, ktoré môžu zužitkovať pri úprave parkovacích politík.

„Do vývoja ParkDots sme investovali veľa úsilia, zdrojov a znalostí. Teší nás a napĺňa hrdosťou, že ako jeden z mála zástupcov zo Slovenska môžeme v Barcelone prezentovať ParkDots spoočne so svetovou špičkou v Smart city riešeniach,“ povedal Michal Bróska, produktový riaditeľ PosAm. „Fantastické je, že sa jedná o kompletne slovenský produkt. Vyvinuli ho naši špecialisti, využíva senzory od slovenského partnera a NB-IoT konektivitu od materskej spoločnosti Slovak Telekom,“ doplnil.

Hoci bol ParkDots uvedený na trh iba v minulom roku, využívajú jeho služby vodiči a samosprávy už v siedmych v slovenských mestách: Trnava, Trenčín, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Prievidza, Nitra, ale aj v mestskej časti Karlova Ves v Bratislave. Používatelia zvolili ParkDots za najsympatickejšiu aplikáciu pre smart parking na Slovensku v ankete portálu MojAndroid. Technickí a produktoví experti z Deutsche Telekom vybrali ParkDots ako oficiálne riešenie skupiny pre Smart parking.

ParkDots tak tvorí súčasť komplexnej ponuky Deutsche Telekom pre Smart city. Prvé lastovičky komplexnejších riešení môžeme už vidieť aj na Slovensku. V Trenčíne v spolupráci s mestom nasadil Slovak Telekom a PosAm do pilotnej prevádzky celý rad týchto technológií: Okrem ParkDots pre zefektívnenie mobility a parkovania sú to aj inteligentné kamery analyzujúce situáciu v meste, inteligentné lampy prispôsobujúce sa okolitým podmienkam, ktoré zároveň slúžia ako WiFi hotspoty.

Mestá. Strediská inovácií a vedomostí, hnacia sila hospodárskeho rastu, prosperity a sociálneho blahobytu. V 21. storočí v nich žije viac ako polovica populácie a tento podiel sa bude ďalej zvyšovať. To zo sebou prináša mnoho výziev, ktoré budú musieť mestá vyriešiť, aby zabezpečili udržateľný rast a stali sa lepšími miestami pre život. Jednou z týchto výziev je bezpochyby parkovanie pre stále sa zvyšujúci počet vozidiel, ktorý predbieha rast počtu parkovacích kapacít. Našťastie aj v tejto  oblasti sa ukazuje, že vyspelé Smart city riešenia môžu byť nápomocné pri riešení tejto otázky.

Ďalšie aktuality

19.11.2020
Bratislava bude využívať systém ParkDots v Ružinove

V súvislosti s prípravou celomestskej parkovacej politiky v Bratislave začínajú jednotlivé mestské časti regulovať parkovanie v niektorých vytypovaných zónach. Už dlhší čas funguje regulácia parkovania v lokalite 500 bytov v Mestskej časti Ružinov. Na väčšine ulíc je parkovanie povolené počas dňa len pre rezidentov a pre návštevníkov je určené krátkodobé parkovanie na Velehradskej ulici. Tu je doba parkovania limitovaná tromi hodinami. Monitorovanie dodržiavania časového limitu parkovania zabezpečuje spoločnosť PosAm so svojím riešením pre manažment parkovania pod názvom ParkDots. Jedná sa o smart-parking platformu, ktorú využíva viac ako 25 miest na […]

Bratislava bude využívať systém ParkDots v Ružinove
2.9.2020
Systém Commander Control Car hodnotíte na výbornú

V snahe lepšie porozumieť potrebám zákazníkov v novom normále, ktorým si všetci prechádzame, zrealizovala naša dcérska spoločnosť Commander Services prieskum spokojnosti svojich zákazníkov. Systém Commander Control Car, s ktorým zákazníci denne pracujú a nachádzajú si v ňom všetky údaje, dáta a štatistiky potrebné pre správu vozového parku, získal 82%  spokojnosť s prácou so systémom. Pripravovaný upgrade CCC systému opäť prinesie vyššiu prehľadnosť, intuitívne používanie, rýchlejšiu odozvu atď.Dostupnosť hotline linky 24 hodín denne 7 dní v týždni je zárukou, ktorú Commander klientom garantuje. Non-stop dispečing si získal 90 % spokojnosť.Skoro 80 % všetkých klientov ohodnotilo obchodných zástupcov […]

Systém Commander Control Car hodnotíte na výbornú
25.8.2020
Vroclav už aj na mape ParkDots!

Vroclav, štvrté najväčšie mesto v Poľsku. Plné historických pamiatok aj modernej pulzujúcej energie sa vypína na brehu Odry. Je známe svojim trhovým námestím lemovaným elegantnými mestskými domami, gotickou Mestskou radnicou s veľkým orlojom, maľbou Panoráma Racławíc, modernou fontánou a mnohými miestami, ktoré sa oplatí navštíviť. Aj PosAm, konkrétne náš tím ParkDots, Vroclav navštívil. Bola to však cesta pracovná. V rámci Smart City projektov mesto pristúpilo k inteligentnému manažmentu parkovacích  kapacít. ParkDots v spolupráci so sesterkou spoločnosťou T-Mobile Polska pre mesto implementoval inteligentný systém parkovania pre držiteľov ŤZP parkovacích preukazov a pre autobusy. Oba systémy prispievajú k skvalitneniu každodenného […]

Vroclav už aj na mape ParkDots!

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.