back

ParkDots poskytuje aktuálne informácie o obsadenosti záchytného parkoviska v Malackách

Doprava
Publikované 25.9.2019

parkovisko malacky web

Záchytné parkovisko v Malackách bolo realizované s cieľom skvalitniť dopravnú infraštruktúru, aby sa zvýšila atraktivita a konkurencieschopnosti verejnej osobnej dopravy. Jedná sa o príspevok k trvalo udržateľnej mobilite, v rámci ktorej by cestujúci uprednostnili hromadnú osobnú dopravu pred individuálnou, automobilovou.

Budovanie dopravných terminálov a záchytných parkovísk je súčasťou vznikajúceho systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji. V rámci neho sa pripravujú, rovnaké projekty aj vo Svätom Jure, Pezinku, Šenkviciach, Ivanke pri Dunaji, Bernolákove, Zohore a Nových Košariskách. Projekt bol financovaný prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Súčasťou záchytného parkoviska v Malackách je inteligentný systém parkovania ParkDots od PosAm. Vďaka senzorom, nainštalovaným priamo na parkovacích miestach, môžu vodiči v reálnom čase sledovať obsadenosť každého miesta. Táto informácia je k dispozícií prostredníctvom mobilnej aplikácie ParkDots aj informačných tabúľ v meste.

ParkDots je komplexný systém pre riešenie parkovania. Zabezpečuje správu a kontrolu parkovacích politík, monitorovanie obsadenosti parkovacích miest, kontrolu oprávnenosti parkovania, integráciu na iné platobné a parkovacie systémy, možnosť úhrad parkovného mobilnou aplikáciou, je zdrojom štatistických dát, rozširuje sa o správu parkovacích povolení. Iba na Slovensku využíva služby ParkDots okrem Malaciek 8 ďalších miest: Trnava, Nitra, Trenčín, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Karlova Ves v Bratislave, Prievidza, Banská Štiavnica.

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
30.5.2022
PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.