back

ParkDots, inteligetný parkovací systém od PosAm, sa zaradí do portfólia riešení skupiny Deutsche Telekom pre oblasť Smart Cities

Doprava
Publikované 23.11.2017

Ak v roku 1960 žilo celosvetovo v mestách asi 34% populácie, v roku 2014 to už bolo 54% (podľa WHO). A toto číslo stále rastie. Zabezpečiť kvalitný život pre ľudí v stále viac urbanizovanom svete je veľkou výzvou budúcnosti. V polovici novembra sa v Barcelone zišli najinovatívnejšie spoločnosti a mestá sveta, aby si vymenili skúsenosti a inšpirovali sa pri budovaní lepších miest s podporou najmodernejších technológií.

Smart City Expo 2017, jedno z najväčších podujatí svojho druhu na svete, privítalo tento rok 675 vystavovateľov, zástupcov 700 miest, 420 spíkrov, zo 120 krajín. Nechýbal medzi nimi najväčší európsky telekomunikačný operátor, Deutsche Telekom, v ktorého integrovanom portfóliu služieb a produktov majú riešenia pre Smart cities dôležité miesto.

Medzi kľúčové témy miest najbližších dekád, bude okrem rastu obyvateľstva, zmien klímy, nedostatku dostupného bývania, vzdelávania, zdravotníctva, integrácie migrantov, znečistenia, patriť aj riešenie dopravných problémov, vrátane parkovania. Práve na efektívnejšie riešenie statickej dopravy, t.j. parkovania, je určené riešenie ParkDots od PosAm. Toto moderné cloudové a mobilné riešenie zaujalo v Barcelone natoľko, že bude zaradené do portfólia Deutsche Telekom, ako súčasť  jeho portfólia pre oblasť Smart cities.

„Mestá v rôznych krajinách sveta, vrátane Slovenska, sa potýkajú s podobnými výzvami. Doprava, a to aj tá statická, patrí medzi tie najväčšie. Najnovšie cloudové, IoT a mobilné technológie poskytujú možnosti, ako situáciu zlepšiť. Tento trend v PosAme nielen sledujeme, ale naň aktívne reagujeme. Sme radi, že naše riešenie ParkDots potvrdilo svoje kvality aj na úrovni skupiny Deutsche Telekom, ktorej je PosAm súčasťou,“ povedal Martin Budaj, produktový manažér PosAm.

Viac o ParkDots

ParkDotsApp

Stanok DT Smart City Expo

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
30.5.2022
PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.