back

Bratislava sa poPASSovala s parkovaním a PosAm ParkDots je pri tom

Doprava
Publikované 8.12.2021

V uliciach hlavného mesta sa udiala veľká a zásadná zmena. Dlho avizovaná zmena v parkovacej politike mesta sa stáva realitou. Prichádzajú elektronické parkovacie karty a zavádzajú sa nové pravidlá na zlepšenie parkovania pre rezidentov aj návštevníkov.

1. decembra bola spustená online registrácia a nákup parkovacích kariet pre rezidentov troch pilotných zón — Tehelné pole v Novom Meste, Dvory IV v Petržalke a Krasňany v Rači — cez náš systém permits.parkdos.com. Od tohto dátumu sa všetci záujemcovia o parkovacie karty (rezidenti pilotných zón, ale aj Bratislavčania, ktorí do predmetných zón prichádzajú a parkujú v nich) môžu prihlásiť do systému ParkDots, ktorého úlohou je poskytnúť intuitívnu cestu celým procesom od žiadosti cez vybavenie až ku kontrole a správe kariet.

Jedinečnosť projektu je v jeho komplexnosti, v maximálnom online prístupe a v pohodlí, ktoré poskytuje rezidentom. Už žiadne chodenie po úradoch, ručné vypisovanie tlačív, zháňanie dokumentov a dokladovanie.  Prepojili sme všetky potrebné úrady so systémom na vybavenie parkovacích oprávnení, a tak vznikla informačná sústava, ktorá čerpá údaje priamo z piatich štátnych registrov – Register fyzických osôb, Register právnických osôb, Register adries, Kataster nehnuteľností a Národná evidencia vozidiel. Vďaka tomuto prepojeniu je možné všetko vybaviť pohodlne z domu.

Zavádzanie noviniek je vždy zložitá záležitosť, preto je priam nevyhnutné ľuďom ukázať presné postupy a zodpovedať im prípadné otázky. Na stránke ParkDots sme vytvorili špeciálnu stránku, na ktorej sú všetky potrebné informácie, ktoré žiadateľovi o kartu pomôžu úspešne prejsť celým procesom registrácie. Viac tu.

Spolu s Bratislavou sa tešíme na každého vodiča, ktorému pomôžeme s vybavovaním parkovacej karty, prípadne s úhradou krátkodobého parkovania. Zároveň veríme, že nový systém s podporou ParkDots prinesie poriadok do ulíc Bratislavy, rovnako ako pomáha v ďalších sedemnástich slovenských mestách.

V Bratislave môžete využiť aj našu mobilnú aplikáciu na úhradu krátkodobého parkovania. Všetky bratislavské parkoviská, kde ParkDots mobilná aplikácia funguje, nájdete na našej stránke. Už čoskoro do zoznamu pribudnú aj záchytné parkoviská a parkovisko v nových priestoroch autobusovej stanice Nivy.

Ďalšie aktuality

TREND konferencia Parkovacia politika 2023

TREND v apríli zorganizoval špecializovanú konferenciu, ktorá sa podrobne venovala problematike parkovania v našich mestských samosprávach. PosAm a mestský parkovací systém ParkDots boli pritom.

TREND konferencia Parkovacia politika 2023
15.7.2022
ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku

Parkovanie v hlavnom meste je veľmi aktuálna téma. Začiatkom roka bola spustená nová parkovacia politika. Jej súčasťou je aj PosAm, ktorý mestu na úvodné obdobie dodal informačný systém ParkDots. Toto riešenie obyvateľom mesta poskytuje online prístup a podávanie žiadostí o parkovacie karty. Mobilná aplikácia ParkDots zasa v regulovaných zónach Bratislavy uľahčuje platby parkovného. Okrem regulovaných zón vodiči v hlavnom meste môžu cez appku ParkDots platiť parkovné aj na súkromných parkoviskách a v garážach. Appka je súčasťou parkovacej politiky aj v iných slovenských mestách. Mobilná aplikácia ParkDots je číslo jedna na […]

ParkDots je jednotka v platbách na Slovensku
30.5.2022
PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

V dňoch 17. – 19. mája sa vo Vysokých Tatrách uskutočnila 17. konferencia Slovenskej parkovacej asociácie (SPA). Záštitu nad ňou prijalo Ministerstvo dopravy SR. Hlavnou témou podujatia bolo Parkovanie v mestách. Konferencie sa zúčastnilo 125 odborníkov z miestnych úradov, štátnej a verejnej správy, univerzít, prevádzkovateľov parkovania, projektantov, výrobcov a dodávateľov parkovacej techniky a pridružených služieb. Ani PosAm so svojím parkovacím systémom ParkDots nemohol na tejto konferencii chýbať. Kolega Martin Ivančík na konkrétnych úspešných projektoch prezentoval produktové portfólio ParkDots a zároveň ukázal, čo všetko sme za dva a pol roka od konania poslednej konferencie dokázali […]

PosAm ako hlavný partner
17. konferencie SPA

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.