back

Bratislava sa poPASSovala s parkovaním a PosAm ParkDots je pri tom

Doprava
Publikované 8.12.2021

V uliciach hlavného mesta sa udiala veľká a zásadná zmena. Dlho avizovaná zmena v parkovacej politike mesta sa stáva realitou. Prichádzajú elektronické parkovacie karty a zavádzajú sa nové pravidlá na zlepšenie parkovania pre rezidentov aj návštevníkov.

1. decembra bola spustená online registrácia a nákup parkovacích kariet pre rezidentov troch pilotných zón — Tehelné pole v Novom Meste, Dvory IV v Petržalke a Krasňany v Rači — cez náš systém permits.parkdos.com. Od tohto dátumu sa všetci záujemcovia o parkovacie karty (rezidenti pilotných zón, ale aj Bratislavčania, ktorí do predmetných zón prichádzajú a parkujú v nich) môžu prihlásiť do systému ParkDots, ktorého úlohou je poskytnúť intuitívnu cestu celým procesom od žiadosti cez vybavenie až ku kontrole a správe kariet.

Jedinečnosť projektu je v jeho komplexnosti, v maximálnom online prístupe a v pohodlí, ktoré poskytuje rezidentom. Už žiadne chodenie po úradoch, ručné vypisovanie tlačív, zháňanie dokumentov a dokladovanie.  Prepojili sme všetky potrebné úrady so systémom na vybavenie parkovacích oprávnení, a tak vznikla informačná sústava, ktorá čerpá údaje priamo z piatich štátnych registrov – Register fyzických osôb, Register právnických osôb, Register adries, Kataster nehnuteľností a Národná evidencia vozidiel. Vďaka tomuto prepojeniu je možné všetko vybaviť pohodlne z domu.

Zavádzanie noviniek je vždy zložitá záležitosť, preto je priam nevyhnutné ľuďom ukázať presné postupy a zodpovedať im prípadné otázky. Na stránke ParkDots sme vytvorili špeciálnu stránku, na ktorej sú všetky potrebné informácie, ktoré žiadateľovi o kartu pomôžu úspešne prejsť celým procesom registrácie. Viac tu.

Spolu s Bratislavou sa tešíme na každého vodiča, ktorému pomôžeme s vybavovaním parkovacej karty, prípadne s úhradou krátkodobého parkovania. Zároveň veríme, že nový systém s podporou ParkDots prinesie poriadok do ulíc Bratislavy, rovnako ako pomáha v ďalších sedemnástich slovenských mestách.

V Bratislave môžete využiť aj našu mobilnú aplikáciu na úhradu krátkodobého parkovania. Všetky bratislavské parkoviská, kde ParkDots mobilná aplikácia funguje, nájdete na našej stránke. Už čoskoro do zoznamu pribudnú aj záchytné parkoviská a parkovisko v nových priestoroch autobusovej stanice Nivy.

Ďalšie aktuality

10.3.2022
ParkDots je tá appka. A bodka.

ParkDots je tá appka. A bodka.
5.8.2021
Spolupráca PosAm s Microsoftom zefektívňuje parkovanie

Jednou z najdôležitejších oblastí, ktorej sa v PosAm venujeme, je určite doprava a s ňou úzko spojené parkovanie. Narastajúci počet vozidiel na cestách si vyžaduje riešenia, ktoré uľahčia vodičom život. Naša parkovacia mobilná aplikácia ParkDots, založená na platforme Microsoft Azure, je takým riešením. ParkDots poskytuje komplexnú podporu pre zlepšenie parkovania v mestách, od správy rezidenčného parkovania, kontroly oprávnenosti parkovania, platby za parkovanie až po navigáciu na voľné parkovacie miesto. Aktuálne využíva aplikáciu ParkDots denne viac ako 21 000 vodičov. Je prepojená so senzormi loT, vďaka čomu znižuje čas potrebný na zaparkovanie a pomáha prevádzkovateľom parkovacích miest spravovať […]

Spolupráca PosAm s Microsoftom zefektívňuje parkovanie
23.6.2021
PosAm ponúka aj na českom trhu pokročilé technológie pre jednoduché parkovanie v mestách

Slovenská IT spoločnosť PosAm predstavila na českom trhu mestský parkovací systém ParkDots, určený pre samosprávy veľkých aj menších miest. V Českej republike bol systém uvedený na trh formou online konferencie, ktorú sledovala približne stovka záujemcov z radov mesta a obecných úradov. Systém už úspešne funguje v takmer 30 zahraničných mestách od Holandska až po Grécko, ale taktiež v okolitých štátoch – v Poľsku a na Slovensku. V Českej republike sa chystá spustenie prevádzky v Pradubiciach. ParkDots umožňuje koncovým používateľom vyhľadanie voľného miesta, platbu za parkovanie aj predĺženie parkovacej doby pomocou mobilného telefónu. Mestám a obciam zabezpečuje sledovanie […]

PosAm ponúka aj na českom trhu pokročilé technológie pre jednoduché parkovanie v mestách

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.