back

Bratislava bude využívať systém ParkDots v Ružinove

Doprava
Publikované 19.11.2020

V súvislosti s prípravou celomestskej parkovacej politiky v Bratislave začínajú jednotlivé mestské časti regulovať parkovanie v niektorých vytypovaných zónach. Už dlhší čas funguje regulácia parkovania v lokalite 500 bytov v Mestskej časti Ružinov. Na väčšine ulíc je parkovanie povolené počas dňa len pre rezidentov a pre návštevníkov je určené krátkodobé parkovanie na Velehradskej ulici. Tu je doba parkovania limitovaná tromi hodinami.

Monitorovanie dodržiavania časového limitu parkovania zabezpečuje spoločnosť PosAm so svojím riešením pre manažment parkovania pod názvom ParkDots. Jedná sa o smart-parking platformu, ktorú využíva viac ako 25 miest na Slovensku, v Česku, Poľsku či v Grécku.

„Sme radi, že magistrát hlavného mesta si vybral náš systém ParkDots a inteligentné senzory obsadenosti od holandskej spoločnosti NEDAP pre projekt v lokalite 500 bytov. Už čoskoro si budú môcť návštevníci tejto zóny pohodlne prostredníctvom mobilnej aplikácie overiť, či je dané parkovisko voľné alebo obsadené. Zároveň príslušníci mestskej polície budú mať v reálnom čase prehľad o tom, či vodiči dodržiavajú stanovený časový limit pre krátkodobé parkovanie. Sme presvedčení, že toto riešenie pomôže pri zabezpečovaní disciplíny a zaručí, že parkovisko bude využívané nie ako dlhodobé, ale výsostne pre účely krátkodobých návštev počas dňa,“ uviedol
Michal Bróska, riaditeľ pre produktový rozvoj.

Po Karlovej Vsi ide o druhú bratislavskú mestskú časť, ktorá bude využívať platformu ParkDots a údaje prijímané z IoT (Internet of Things) senzorov určených pre monitorovanie obsadenosti parkovacích miest.

Cieľom projektu je tiež priniesť hodnotné dáta, ktoré pomôžu hlavnému mestu pri príprave a zavadzaní celomestskej parkovacej politiky.

„Je pre nás dôležité zbierať údaje o parkovaní, ktoré prichádzajú priamo z ulíc nášho mesta. Len na základe reálnych dát budeme vedieť prijímať efektívne a správne rozhodnutia v oblasti regulácie statickej dopravy. Senzory obsadenosti na báze IoT vnímame ako zaujímavú a perspektívnu technológiu, ktorá nám umožní realizovať viaceré scenáre spojené s parkovaním a zároveň prináša užitočnú službu pre obyvateľov a návštevníkov mesta. Realizáciou projektu na Velehradskej ul. si chceme overiť systém, ktorý nám môže pomôcť pri uvedení mestskej regulácie parkovania do praxe,“ uviedla Petra Dzurovčinová, splnomocnenkyňa pre inovácie hl. mesta Bratislavy.

Príprava projektu prebehla v spolupráci so slovenskou spoločnosťou ALAM, ktorá dlhoročne realizuje inteligentné riešenia v oblasti dopravy pre mnohé mestá tak na Slovensku, ako aj v iných krajinách Európy. Informácie o aktuálnej obsadenosti si môžu vodiči skontrolovať v mobilnej aplikácii ParkDots, ktorá je dostupná pre Android aj iOS, alebo navštíviť internetovú stránku https://map.parkdots.com.

Ďalšie aktuality

2.9.2020
Systém Commander Control Car hodnotíte na výbornú

V snahe lepšie porozumieť potrebám zákazníkov v novom normále, ktorým si všetci prechádzame, zrealizovala naša dcérska spoločnosť Commander Services prieskum spokojnosti svojich zákazníkov. Systém Commander Control Car, s ktorým zákazníci denne pracujú a nachádzajú si v ňom všetky údaje, dáta a štatistiky potrebné pre správu vozového parku, získal 82%  spokojnosť s prácou so systémom. Pripravovaný upgrade CCC systému opäť prinesie vyššiu prehľadnosť, intuitívne používanie, rýchlejšiu odozvu atď.Dostupnosť hotline linky 24 hodín denne 7 dní v týždni je zárukou, ktorú Commander klientom garantuje. Non-stop dispečing si získal 90 % spokojnosť.Skoro 80 % všetkých klientov ohodnotilo obchodných zástupcov […]

Systém Commander Control Car hodnotíte na výbornú
25.8.2020
Vroclav už aj na mape ParkDots!

Vroclav, štvrté najväčšie mesto v Poľsku. Plné historických pamiatok aj modernej pulzujúcej energie sa vypína na brehu Odry. Je známe svojim trhovým námestím lemovaným elegantnými mestskými domami, gotickou Mestskou radnicou s veľkým orlojom, maľbou Panoráma Racławíc, modernou fontánou a mnohými miestami, ktoré sa oplatí navštíviť. Aj PosAm, konkrétne náš tím ParkDots, Vroclav navštívil. Bola to však cesta pracovná. V rámci Smart City projektov mesto pristúpilo k inteligentnému manažmentu parkovacích  kapacít. ParkDots v spolupráci so sesterkou spoločnosťou T-Mobile Polska pre mesto implementoval inteligentný systém parkovania pre držiteľov ŤZP parkovacích preukazov a pre autobusy. Oba systémy prispievajú k skvalitneniu každodenného […]

Vroclav už aj na mape ParkDots!
22.6.2020
ParkDots „parkomat“ v mobile

ParkDots dáva stopku hotovostným platbám, fyzickým parkomatom a tvorbe zbytočného odpadu. Zákazníci parkovísk a parkovacích domov vyžadujú bezhotovostné  platby a preto prevádzkovatelia parkovísk hľadajú možnosti ako zvýšiť komfort svojich zákazníkov, no zároveň zabezpečiť nákladovú efektívnosť a bezpečnosť týchto transakcií. ParkDots ponúka riešenie – platba za parkovné je integrovanou súčasťou aplikácie ParkDots. Stačí si otvoriť aplikáciu a naskenovať lístok. Systém následne vypočíta aktuálnu cenu parkovného a vy už len potvrdíte platbu. Bezkontakná cesta z parkoviska je voľná. Detailné informácie k inteligentnému riešeniu od ParkDots najdete tu.

ParkDots „parkomat“ v mobile

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.