back

Tatra banka ocenila PosAm ako Dodávateľa roka 2015

Aktualita
Publikované 22.3.2016

PosAm sa ešte v závere roka 2014 presadil v konkurencii významných nadnárodných poskytovateľov a uspel vo výberom konaní na zabezpečenie „End User Services“ v Tatra banke. Od 1.3.2015 PosAm nahradil pôvodného poskytovateľa a prevzal zodpovednosť za prevádzku a podporu niekoľko tisíc koncových IT zariadení a ich používateľov, nielen v centrále, ale aj na všetkých pobočkách a u ďalších členov skupiny Tatra banky.

„Vždy nás úprimne teší, ak spokojný zákazník ocení kvalitu našej práce. Ocenenie Tatra banky je o to hodnotnejšie, že sme dokázali naplniť a prekonať veľmi vysoko nastavené požiadavky. Tento úspech vnímame zároveň ako záväzok, aby sme v rámci ďalšej spolupráce priniesli zákazníkovi ešte vyšší úžitok v budúcnosti,“ povedal Radovan Viskupič, Riaditeľ pre banky a poisťovne, PosAm.

Kľúčom k poskytovaniu kvalitných služieb bolo ich správne nastavenie. Experti PosAmu vykonali detailný audit, dôsledne zmapovali a popísali poskytované služby v zmysle Best practices podľa ITIL. Jasne definovaný rozsah a kvalita služieb pomohli Tatra banke zvýšiť transparentnosť a kontrolu. Optimalizácia, efektívne riadenie a prevádzkovanie služieb umožnili znížiť náklady. Z hľadiska bezpečnosti došlo k zosúladeniu s internými pravidla banky ako aj Národnej banky Slovenska.

Príprava na prevzatie služieb bola realizovaná v náročnom období v závere roka 2014. Podarilo sa ju však zvládnuť v rekordne krátkom čase a prechod prebehol tak hladko, že zamestnanci, ani klienti zmenu nijako nepocítili. Výborne pripravená tranzícia sa podpísala pod fakt, že už od prvých dní bola kvalita služieb na maximálnej úrovni a dohodnuté kvalitatívne parametre dodržiavané v 99,5 % prípadov.

„Úspech v Tatra banke nás, podľa dát z IDC, posunul na pozíciu tretieho najväčšieho poskytovateľa outsourcingu IT na Slovenskom trhu. Zužitkovali sme dlhoročné skúsenosti a kompetencie s poskytovaním prevádzkových IT služieb pre najväčšie Slovenské spoločnosti – Slovenské elektrárne, Ministerstvo financií SR, ZUNO Bank alebo Československú obchodnú banku,“ povedal Ladislav Bogdány, Riaditeľ divízie prevádzkových služieb PosAm.

Viac

Prevádzkové služby PosAm

Ďalšie aktuality

30.10.2023
Zmena sídla spoločnosti

Zmena sídla spoločnosti
PosAm TechDays – služby starostlivosti a prevádzky IT infraštruktúry

PosAm TechDays je odborná konferencia našej spoločnosti, ktorá našim súčasným aj potenciálnym zákazníkom zo sféry utility, telco, banky, poisťovne a priemysel prináša novinky z oblastí, ktorým sa PosAm venuje.

PosAm TechDays – služby starostlivosti a prevádzky IT infraštruktúry
28.7.2016
Prelomová stratégia distribúcie v poisťovníctve

Konferencia 8th Annual Insurance Distribution Strategies, ktorá sa uskutoční 13.-14. októbra v Amsterdame, sa zameria na aktuálne témy v poisťovníctve: Digitalizácia štandardného distribučného modelu, Nové distribučné kanály v digitálnom svete, Požiadavky zákazníkov v digitálnom prostredí a ako im vyhovieť, Budovanie značky vo väzbe na predajný proces v digitálnom prostredí, Budovanie pozitívnej zákazníckej skúsenosti v predajnom a post predajnom procese. Globálny poisťovnícky trh vstupuje do obdobia bezprecedentných zmien. Meniace sa zákaznícke správanie, tlak regulátorov a nové technológie v najbližších rokoch podstatne transformujú celý trh. Lepšie pochopenie požiadaviek a očakávaní zákazníkov v digitálnej ére pomôže poisťovateľom v príprave produktových inovácií, efektívnejšom manažmente predajných […]

Prelomová stratégia distribúcie v poisťovníctve

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.