Top témy

Tatra banka ocenila PosAm ako Dodávateľa roka 2015

PosAm si začiatkom marca prevzal od Tatra banky ocenenie Dodávateľ roka 2015. Z tisícky dodávateľov sa do užšieho výberu dostali desiatky spoločností. Tie boli hodnotené v šiestich kategóriách. V kategórii Optimalizácia produktu a služby obstál najlepšie PosAm za svoj prínos v oblasti poskytovania End User Services.

PosAm sa ešte v závere roka 2014 presadil v konkurencii významných nadnárodných poskytovateľov a uspel vo výberom konaní na zabezpečenie „End User Services“ v Tatra banke. Od 1.3.2015 PosAm nahradil pôvodného poskytovateľa a prevzal zodpovednosť za prevádzku a podporu niekoľko tisíc koncových IT zariadení a ich používateľov, nielen v centrále, ale aj na všetkých pobočkách a u ďalších členov skupiny Tatra banky.

„Vždy nás úprimne teší, ak spokojný zákazník ocení kvalitu našej práce. Ocenenie Tatra banky je o to hodnotnejšie, že sme dokázali naplniť a prekonať veľmi vysoko nastavené požiadavky. Tento úspech vnímame zároveň ako záväzok, aby sme v rámci ďalšej spolupráce priniesli zákazníkovi ešte vyšší úžitok v budúcnosti,“ povedal Radovan Viskupič, Riaditeľ pre banky a poisťovne, PosAm.

Kľúčom k poskytovaniu kvalitných služieb bolo ich správne nastavenie. Experti PosAmu vykonali detailný audit, dôsledne zmapovali a popísali poskytované služby v zmysle Best practices podľa ITIL. Jasne definovaný rozsah a kvalita služieb pomohli Tatra banke zvýšiť transparentnosť a kontrolu. Optimalizácia, efektívne riadenie a prevádzkovanie služieb umožnili znížiť náklady. Z hľadiska bezpečnosti došlo k zosúladeniu s internými pravidla banky ako aj Národnej banky Slovenska.

Príprava na prevzatie služieb bola realizovaná v náročnom období v závere roka 2014. Podarilo sa ju však zvládnuť v rekordne krátkom čase a prechod prebehol tak hladko, že zamestnanci, ani klienti zmenu nijako nepocítili. Výborne pripravená tranzícia sa podpísala pod fakt, že už od prvých dní bola kvalita služieb na maximálnej úrovni a dohodnuté kvalitatívne parametre dodržiavané v 99,5 % prípadov.

„Úspech v Tatra banke nás, podľa dát z IDC, posunul na pozíciu tretieho najväčšieho poskytovateľa outsourcingu IT na Slovenskom trhu. Zužitkovali sme dlhoročné skúsenosti a kompetencie s poskytovaním prevádzkových IT služieb pre najväčšie Slovenské spoločnosti - Slovenské elektrárne, Ministerstvo financií SR, ZUNO Bank alebo Československú obchodnú banku,“ povedal Ladislav Bogdány, Riaditeľ divízie prevádzkových služieb PosAm.

Viac

Prevádzkové služby PosAm

ocenenie TB small

Zdieľajte

späť hore