back

Spokojnosť používateľov IT v Tatrabanke je od marca v rukách špecialistov z PosAm

Aktualita
Publikované 22.4.2015

PosAm sa ešte v závere roka 2014 presadil v konkurencii významných nadnárodných poskytovateľov a uspel vo výberom konaní na zabezpečenie „End User Services“ v Tatra banke (TB). Tento úspech upevnil postavenie spoločnosti na trhu outsourcingových služieb na Slovensku. Podľa údajov z IDC sa PosAm posunul na tretiu priečku, za Slovak Telekom a HP.

Úspech PosAm stojí na dlhoročných skúsenostiach s poskytovaním prevádzkových IT služieb pre najväčšie Slovenské spoločnosti – Slovenské elektrárne, Ministerstvo financií SR, alebo z bankového sektora ZUNO Bank aj Československá obchodná banka. Výnosy z podpory a prevádzky IT služieb sa podieľajú na celkových výnosoch firmy asi 20 percentami.

Víťazstvo v tendri naštartovalo náročný proces prevzatia služieb od pôvodného poskytovateľa, ktorý zahŕňal množstvo organizačných, procesných aj technických otázok. Medzi kľúčové patrilo vytvorenie detailnej Riadiacej a operačnej príručky. Tá dôsledne mapuje a popisuje poskytované služby v zmysle Best practices podľa ITIL a umožňuje ich efektívne riadenie a prevádzkovanie.

Celý proces bol úspešne ukončený k 1.3.2015. Od tohto dátumu PosAm zabezpečuje prevádzku a podporu koncových IT zariadení pre asi 2800 používateľov v centrále Tatra banky a na jej viac ako 120 pobočkách po celom Slovensku a u ďalších členov skupiny Tatra banky.

„Naše služby sú dôkazom, že aj pri optimalizácií nákladov, je so správnym partnerom možné zachovať najvyššie kvalitatívne parametre pri prevádzke a podpore IT. Viac ako 98 % koncových používateľov vyjadruje spokojnosť s našimi službami a verím, že sa k nim pridajú aj používatelia v Tatra banke. Toto číslo nás zároveň zaväzuje naše služby naďalej zlepšovať a skvalitňovať,“ povedal Radovan Viskupič, Riaditeľ pre banky, PosAm.

„Úspech v Tatra banke je potvrdením našich kompetencií a postavenia na Slovenskom trhu outsorcingových služieb. Ukazuje zároveň na fakt, že  outsourcing je pre zákazníkov cesta, ako efektívne a na vysokej úrovni zabezpečiť svoje IT služby,“ povedal Ladislav Bogdány, Riaditeľ divízie prevádzkových služieb PosAm.

Viac o ponuke PosAm:
PosAm Outsourcing – Prevádzkové služby

Ďalšie aktuality

30.10.2023
Zmena sídla spoločnosti

Zmena sídla spoločnosti
PosAm TechDays – služby starostlivosti a prevádzky IT infraštruktúry

PosAm TechDays je odborná konferencia našej spoločnosti, ktorá našim súčasným aj potenciálnym zákazníkom zo sféry utility, telco, banky, poisťovne a priemysel prináša novinky z oblastí, ktorým sa PosAm venuje.

PosAm TechDays – služby starostlivosti a prevádzky IT infraštruktúry
28.7.2016
Prelomová stratégia distribúcie v poisťovníctve

Konferencia 8th Annual Insurance Distribution Strategies, ktorá sa uskutoční 13.-14. októbra v Amsterdame, sa zameria na aktuálne témy v poisťovníctve: Digitalizácia štandardného distribučného modelu, Nové distribučné kanály v digitálnom svete, Požiadavky zákazníkov v digitálnom prostredí a ako im vyhovieť, Budovanie značky vo väzbe na predajný proces v digitálnom prostredí, Budovanie pozitívnej zákazníckej skúsenosti v predajnom a post predajnom procese. Globálny poisťovnícky trh vstupuje do obdobia bezprecedentných zmien. Meniace sa zákaznícke správanie, tlak regulátorov a nové technológie v najbližších rokoch podstatne transformujú celý trh. Lepšie pochopenie požiadaviek a očakávaní zákazníkov v digitálnej ére pomôže poisťovateľom v príprave produktových inovácií, efektívnejšom manažmente predajných […]

Prelomová stratégia distribúcie v poisťovníctve

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.