back

M.Marek je nominovaný na ocenenie Manažér roka 2014

Aktualita
Publikované 30.9.2014

Marián Marek (53), sa narodil 1.januára 1961. Ako mládežník sa venoval vrcholovému športu, ale profišportovcom sa nestal. Keď v roku 1984 absolvoval Elektrotechnickú fakultu Slovenskej technickej univerzity nastúpil do Duslo Šaľa. O sedem rokov neskôr, symbolicky práve  1.januára 1991, sa stal zamestnancom PosAm. O ďalšie tri roky už z pozície obchodného riaditeľa odkúpil firmu od jej pôvodných majiteľov a pod jeho vedením PosAm vyrástol na poprednú slovenskú IT spoločnosť. V roku 2010 predal 51 percentný podiel vo firme v spoločnosti Slovak Telekomu, ale z pozície generálneho riaditeľa vedie PosAm naďalej. Podľa vlastných slov sa však už venuje hlavne kľúčovým témam, projektom a iniciatívam, ktoré posúvajú firmu ďalej.

Viac sa môžete dozvedieť v profilovom rozhovore k nominácii, ktorý  zverejnil týždenník Trend v čísle 38/2014 (http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2014/cislo-38/meta-ak-firma-funguje-aj-bez-vas.html)

O spoločnosti

PosAm pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990. Z niekoľkých nadšencov výpočtovej techniky sa spoločnosť rozvinula do firemnej štruktúry s viac ako 250 zamestnancami. V roku 2010 sa PosAm stal súčasťou skupiny Slovak Telekom, čím potvrdil a posilnil pozíciu vedúcej IT spoločnosti na Slovensku. Hlavným cieľom spoločnosti je prinášať partnerom a zákazníkom úžitok prostredníctvom unikátnych riešení s využitím potenciálu širokej škály informačných technológií. PosAm sústreďuje svoje úsilie na poskytovanie služieb a riešení pre korporátnych zákazníkov. V rámci svojho portfólia PosAm ponúka individuálny softvérový vývoj, vlastné aplikačné riešenia, systémovú integráciu, konzultačné služby, outsourcing a infraštruktúrne riešenia. Partnerské vzťahy so svetovými technologickými lídrami, inovačný potenciál manažmentu a silný lokálny tím, podporený investíciami do vzdelávania zamestnancov sú zárukou neustáleho napredovania a špičkových výkonov.

Viac o spoločnosti PosAm: https://www.posam.sk/o-spolocnosti/

Ďalšie aktuality

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!
Moderné riešenia na správu a ochranu dát

Moderné riešenia na správu a ochranu dát
30.10.2023
Zmena sídla spoločnosti

Zmena sídla spoločnosti

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.