Top témy

PosAm, Microsoft a ZMOS spojili sily a zabezpečili obciam technológiu pre vzdialenú tímovú prácu

Súčasná krízová situácia súvisiaca so šírením nového vírusu zasiahla aj do života pracovníkov miestnej územnej samosprávy. Vytvorila bariéru, ktoré znemožnila ľuďom pracovať podľa bežných zvyklostí. Prekonať im túto bariéru pomôžu najmodernejšie informačné technológie, ktoré umožňujú plnohodnotne pracovať v tímoch aj priamo z domova. PosAm a Microsoft, na podnet ZMOS, sprístupnili pre všetky obce na Slovensku kolaboračný nástroj Microsoft Teams.

PosAm a Microsoft zareagovali na výzvu ZMOS a podali pomocnú ruku slovenským obciam a mestám v neľahkej situácii súvisiacej so šírením nového vírusu. Táto spolupráca prispela k odstráneniu bariér, ktoré vznikli po tom, čo ľudia museli zameniť priestory pracoviska za svoj domov. Veríme, že moderné technológie dokážu naštartovať nový spôsob tímovej spolupráce, ktorá umožní slovenským obciam a mestám naďalej efektívne pracovať. Pre tisícky pracovníkov v 2930 obciach na Slovensku je od 1. apríla k dispozícii kolaboračný nástroj Microsoft Teams.

Microsoft Teams je súčasťou Office 365 a poskytuje moderné pracovné prostredie pre tímovú spoluprácu. Je platformou pre rozhovory, on-line schôdze a videokonferencie, umožňuje prácu so súbormi a ich zdieľanie v tímoch. Členovia tímu tak môžu vzájomne komunikovať a majú k dispozícií informácie, ktoré potrebujú. Používať Microsoft Teams môžu bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú, na každom zariadení. Pracovné prostredie si môžu doplniť o obsah a funkcie, ktoré zodpovedajú ich každodenným potrebám.

PosAm, popredná slovenská IT spoločnosť, má s elektronizáciou procesov na úrovni miestnej územnej samosprávy bohaté skúsenosti. V spolupráci so združením DEUS (organizácia, ktorú založil  ZMOS a Ministerstvo financií SR) sa podieľala na vytvorení Dátového centra obcí a miest (DCOM), ktoré sprístupňuje elektronické služby samospráve a občanom SR. Aktuálne jeho služby využíva viac ako 2100 obcí a miest. Aj vďaka platforme a technológiám, ktoré obciam priniesol DCOM, bolo možné pružne a vo veľmi krátkom čase zareagovať na súčasnú situáciu a doplniť služby o Microsoft Teams. Jeho služby budú poskytnuté obciam zdarma.

O registráciu tejto služby môze požiadať štatutárny zástupca obce aj prostredníctvom formulára na webe PosAm.

Zdieľajte

späť hore