Top témy

Pohodlnejšie platby za parkovanie v Liptovskom Mikuláši

Od marca majú motoristi v Liptovskom Mikuláši život pohodlnejší.  Za parkovanie na mestských platených parkoviskách môžu zaplatiť cez aplikáciu ParkDots. Systém inteligentného parkovania pre mestá a obce vyvinul a v spolupráci s mestským zastupiteľstvom implementoval PosAm.

Inteligentný systém parkovania ParkDots, ktorý už využívajú mestá Trnava a Trenčín, môžu od marca využívať motoristi aj v Liptovskom Mikuláši. Systém im umožní zaplatiť za parkovanie z pohodlia svojho automobilu, alebo aj na diaľku. Už netreba hľadať drobné, alebo chodiť do parkomatu a naspäť s lístkom. Motoristom stačí mobilná aplikácia ParkDots a platobná karta.

„Systém sa týka mestských platených parkovísk pri Čiernom orlovi, Katolíckom dome a na železničnej stanici.“ Informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. „Okrem platby bude mobilná aplikácia poskytovať aj ďalšie funkcie. Vyhľadáte si cez ňu napríklad parkovisko okolo bodu záujmu a získate prehľad parkovísk v meste, všetko na mapových podkladoch,“ priblížila hovorkyňa. Cena parkovného sa podľa hovorkyne nezmení.

Celý postup pri platbe je veľmi jednoduchý. Aplikácia ParkDots je bezplatne dostupná pre Android aj iOS. Po jej inštalácií a registrácií EČV a platobnej karty stačí pri parkovaní zvoliť parkovisko a dĺžku parkovania. Lístok je priamo v mobile. Aplikácia motoristu zároveň upozorní na blížiaci sa koniec platnosti parkovacieho lístka a umožní parkovaciu dobu na diaľku predĺžiť.

„Sme presvedčení, že riešenia v oblasti Smart City majú veľký potenciál, čo vnímajú rovnako aj v skupine Deutsche Telekom, do ktorej PosAm patrí. Veríme, že spoločne dokážeme slovenský produkt ParkDots dostať na mapu európskych miest“, vysvetlil ambície PosAm s inteligentným systémom pre parkovanie ParkDots, Michal Bróska, Riaditeľ produktového rozvoja v PosAm.

„Evidujeme veľký záujem o ParkDots na Slovensku aj v zahraničí. Z pohľadu funkčnosti, použiteľnosti  aj ceny sa jedná o vysoko konkurenčné riešenie. Rozhovory s viacerými záujemcami sú v pokročilom štádiu. Sme presvedčení, že príklad Trnavy, Trenčína a Liptovského Mikuláša budú v krátkej dobe nasledovať ďalšie mestá a parkovacie domy“, doplnil Martin Budaj, produktový manažér PosAm.

Viac o inteligentnom riešení parkovania pre mestá a obce na ParkDots.com

Zdieľajte

späť hore