back

O RIS sa zaujímajú aj študenti vysokých škôl

Aktualita
Publikované 12.9.2013

V spolupráci s EU BA sme 8.septembra privítali v priestoroch našej firmy študentov ekonomických fakúlt vysokých škôl zo Slovenska a z Nemecka. Nemeckí študenti a profesori pôsobiaci na Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, sídliacej meste v Halle an der Saale, absolvovali 5-dňový študijno-výmenný pobyt na Slovensku. Sprevádzali ich slovenskí študenti Ekonomickej Univerzity v Bratislave.

Naši špecialisti pre nich pripravili odbornú prezentáciu na tému rozpočtovania vo verejnej správe na Slovensku. Podelili sme sa s nimi o naše bohaté skúsenosti v danej oblasti a predstavili sme im aj Rozpočtový informačný systém (RIS), ktorý už od r. 1996 poskytujeme Ministerstvu financií SR. Ide o systém ktorý slúži na rozpočtové riadenie štátu a je základným pilierom fungovania štátnej pokladnice. Jedná sa o komplexné riešenie, ktoré pokrýva všetky štandardné procesy prebehajúce v oblasti verejných rozpočtov, s ktorým dnes pracuje viac ako 3.500 užívateľov na všetkých úrovniach štátnej správy.

Sme radi, že sme vysokoškolským študentom z Nemecka a zo Slovenska mohli priblížiť fungovanie rozpočtového procesu na Slovensku a odprezentovať im naše riešenie, ktorý patrí vo svojej oblasti k špičkovým európskym IT riešeniam. Okrem našej firmy absolvovali študenti odborné návštevy aj v iných významných spoločnostiach sídliacich v Bratislave, napr. Dell či Volkswagen.

RIS stretnutie

Ďalšie aktuality

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!

Tridsiate výročie pobočky PosAm v Košiciach oslavujeme už na novej adrese!
Moderné riešenia na správu a ochranu dát

Moderné riešenia na správu a ochranu dát
30.10.2023
Zmena sídla spoločnosti

Zmena sídla spoločnosti

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.