back

Úspešní absolventi PosAm Full-stack akadémie sa už zapojili do atraktívnych projektov

Vzdelávanie
Publikované 10.7.2018

Na výzvu PosAm zúčastniť sa PosAm Full-stack akadémie zareagovalo tento rok 50 záujemcov. Úvodných sitom prešlo 17 z nich. Tí dostali možnosť zapojiť sa do odborných workshopov. Okrem  prístupu k neoceniteľným znalostiam, dostali ponuku na štipendium a prácu v PosAm. Náročný proces úspešne zvládla iba pätica finalistov. Je potešiteľné, že tí najšikovnejší rozšíria rady PosAm a prispejú k realizácii atraktívnych softvérových projektov. Tohtoročným víťazom PosAm Full-stack akadémie sa stal Filip Paprčka.

PosAm Full-stack akadémia je o ucelenom pohľade na softvérový vývoj

PosAm Full-stack akadémia ponúka mladým ľuďom možnosť získať komplexné teoretické, ale hlavne praktické znalosti z vývoja enterprise riešení. Akadémia je zameraná na vývoj moderných  javascriptových frontendov napojených na cloud-scale java backendy.  Na rozdiel od teoretických kurzov, PosAm v rámci Full-stack akadémie ponúka možnosť vyskúšať si e-learningom získané poznatky priamo pri realizácií reálneho projektu, pokrývajúceho všetky preberané témy akadémie.

Ako naznačuje názov, záber bol naozaj široký. Od prostredia vývoja (SCRUM, JIRA, GIT), cez rôzne aplikačné frameworky (REST, Spring, JPA/Hibernate, Angular 2), skritovacie jazyky (Advanced JavaScript/Typescript), až po návrh dizajnu (OOAD – UC, CD, SD, TDD, DDD) a realizáciu samotných aplikácií (Java best practices, Responsive design). Vzdelávací program prebiehal formou prednášok, workshopov a prácou na praktických úlohách.

Viac o PosAm Full-stack akadémii na www.facebook.com/PosAm.FullStack.Academy

Ďalšie aktuality

9.11.2022
Nadácia Dionýza Ilkoviča už šiestykrát udelila Cenu Dionýza Ilkoviča

Spoza monitorov sa učitelia z dištančnej výuky vrátili za katedry a po pandémii ožil aj kontakt so žiakmi v triedach. V tých často zostávajú, aj keď ruch školských chodieb stíchne a v učebni pracuje iba malá skupina študentov. Pani učiteľky ich v rámci krúžkov pripravujú na predmetové olympiády, z ktorých často prinášajú najcennejšie kovy, a to z najvyšších kôl slovenských súťaží, ako aj zo zahraničia. Práve na takéto obetavé učiteľky a učiteľov sa zameriava Cena Dionýza Ilkoviča, ktorých oceňuje za rozvoj mimoškolskej činnosti v prírodovedných predmetoch. Porota každoročne vyberá z […]

Nadácia Dionýza Ilkoviča už šiestykrát udelila Cenu Dionýza Ilkoviča
29.4.2020
DDD v zdrojovom kóde

Vzhľadom na protipandemické opatrenia, presťahovali sme pravidelné stretnutie našej komunity do online priestoru. A všetko nasvedčuje tomu, že vo virtuálnom svete sa aj chvíľu zdržíme… Sme z IT, takýto presun hravo zvládame! A aj sme zvládli. Panelová online debata mala veľký úspech. S panelistami Richardom Richterom vývojárom zo spoločnosti Evolvuem a Vladimírom Hlaváčkom, technologickým architektom z Accenture Advanced Technology Center sme debatoval o programátorských postupoch, ktoré pomáhajú využitiu Domain-Driven Designu na úrovni zdrojového kódu. Diskusiu moderoval Zdeno Jašek od nás z PosAm. Zaujíma vás viac? Vypočujte si záznam.

DDD v zdrojovom kóde
8.11.2019
Cenu Dionýza Ilkoviča 2019 získala učiteľka fyziky a astronómie z Trenčína

Zvonením to pre nich nekončí Nielen finalisti CDI, ale aj všetci nominovaní učitelia majú jednu spoločnú charakteristiku: vyučovanie pre nich rozhodne nekončí zvonením. Berú svoje povolanie ako poslanie a deti vzdelávajú a pripravujú na domáce aj medzinárodné súťaže mimo bežného vyučovania. „Všetci títo učitelia si zaslúžia obrovské uznanie. Na troch finalistoch sme sa zhodli tento rok rýchlo, avšak vybrať spomedzi nich jedného bolo náročné. Ktorýkoľvek by mohol byť absolútnym víťazom,“ hovorí predseda poroty Martin Plesch. Porota nakoniec vybrala Zdenku Baxovú, ktorá vyučuje fyziku na Gymnáziu Ľ. Štúra v Trenčíne. Nevenuje sa však […]

Cenu Dionýza Ilkoviča 2019 získala učiteľka fyziky a astronómie z Trenčína

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.