back

Slovak Telekom predáva podiel v spoločnosti PosAm

PosAm
Publikované 3.3.2023

Spoločnosť PosAm bude od 3.3.2023 pôsobiť opäť po 13 rokoch samostatne, keďže 51 % podiel od skupiny Slovak Telekom spätne odkúpil zakladateľ spoločnosti a CEO Marián Marek.

Strategické smerovanie a produktové portfólio PosAm sa týmto krokom nijako nemení. „V PosAme sme sa za dve dekády od založenia v roku 1990 vypracovali medzi popredných systémových integrátorov na Slovensku a náš úspech vždy bol a stále je postavený na riešeniach, ktoré klientom prinášajú úžitok. V tomto prístupe pokračujeme aj naďalej a pridávame k nemu nové kompetencie, od ktorých si sľubujeme ešte efektívnejšie poskytovanie služieb našim zákazníkom,“ povedal k aktuálnej zmene Marián Marek.

Kľúčovými aktivitami spoločnosti PosAm zostávajú dlhodobo úspešné projekty pre štátnu správu a súkromný sektor, či už ide o informačný systém na riadenie verejných financií, register účtovných závierok pre ministerstvo financií, komplexné informačné systémy pre poisťovňu Allianz i viaceré kontrakty vrátane IT outsourcingu pre veľké komerčné firmy, ako napríklad Tatra banka, Slovenské elektrárne, Stredoslovenská distribučná, SPP-distribúcia a ďalšie.

PosAm plánuje svoj rozvoj stavať aj na najnovších kompetenciách v portfóliu. Jedným je mestský parkovací systém ParkDots, ktorého trhový podiel chce spoločnosť navyšovať na Slovensku aj v zahraničí. Ďalším je riešenie z oblasti field service managementu, ktoré PosAm dodáva pre energetického giganta ČEZ (presnejšie jeho dcérsku spoločnosť ČEZ Distribuce) a ktorý pomocou pokročilých matematických optimalizácií na dennej báze riadi prácu 250 dispečerov a 2 000 technikov distribučnej siete v teréne.

Viacero projektov v rámci skupiny Telekom

PosAm získal v priebehu trinástich rokov úzkej spolupráce v rámci skupiny Deutsche Telekom mnoho skúseností. Okrem iného mu spolupráca s jednou z najväčších telekomunikačných skupín v Európe pomohla intenzívnejšie nahliadnuť na zahraničné trhy. Výsledkom spolupráce je viacero úspešných riešení, napríklad v roku 2011 prvý veľký slovenský verejný cloud pod značkou Telekom, ktorý postavil a prevádzkoval PosAm.

Medzi veľké projekty patrí aj vývoj robustného mestského parkovacieho systému ParkDots, ktorý je dnes najpoužívanejším parkovacím riešením na Slovensku. Práve ParkDots si Deutsche Telekom vybral v roku 2018 do svojho Smart City portfólia a s týmto systémom vyhral PosAm v spolupráci s českým T-Mobile v roku 2020 súťaž na najväčší projekt mestského parkovania v Pardubiciach.

Tlačová správa

Ďalšie aktuality

13.3.2023
Budúcnosť je hybridný cloud

Hybridný cloud je technológia, ktorú dnes implementuje prakticky každá organizácia. Podľa prieskumov IDC, až 71 % z nich očakáva, že v priebehu nasledujúcich dvoch rokov presunie všetky alebo časť svojich aplikácií, ktoré v súčasnosti bežia vo verejných cloudoch, späť do privátnych IT prostredí. Hitachi Vantara, líder na trhu v poskytovaní riešení a služieb pre kritické digitálne a priemyselné prostredia v spolupráci s PosAm, dlhoročným elitným partnerom a špecialistom na infraštruktúrne služby Vám poradia, ako čeliť výzvam modernej organizácie a prispôsobiť sa potrebám dátoveho centra budúcnosti s novodobou „edge-to-core-to-cloud“ infraštruktúrou, ktorá […]

Budúcnosť je hybridný cloud
28.10.2022
PosAm TechDays – infraštruktúra z pohľadu úschovy dát

PosAm TechDays je konferencia s dlhoročnou tradíciou, ktorá našim súčasným aj potenciálnym zákazníkom zo sféry utility, telco, banky, poisťovne a priemysel, prináša novinky z oblastí, ktorým sa PosAm v spolupráci s partnermi venuje. Posledné TechDays sa konali 13.októbra 2022 na Orave v nádhernom prostredí hotela Oravský háj v Brezovici. Nosnou témou podujatia bola infraštruktúra z pohľadu úschovy dát, ich dostupnosti a hlavne ochrany v prípadoch narušenia bezpečnosti či iného ohrozenia. Spolu so zástupcami spoločností – Microsoft, Hitachi Vantara, Arrow Electronics, Commvault, Kyocera a MyQ – sme diskutovali o ochrane podnikových dát, o disaster recovery a dátových back up riešeniach,  bezpečnosti v cloude a zero […]

PosAm TechDays – infraštruktúra z pohľadu úschovy dát
14.4.2022
PosAm TechDays – Rýchlejšie, kvalitnejšie a zelenšie služby zákazníkom

Dátová analytika a biznis reporting v energetike, efektívna správa Kubernetes clusterov, digitálne obslužné miesta, inovatívne infraštruktúrne riešenia či úskalia hybridnej práce boli témy, ktorým sa venoval ďalší ročník konferencie PosAm TechDays.  V spolupráci s partnerskými spoločnosťami – Microsoft, Hitachi Vantara a SUSE Linux – sme podujatie organizovali 7. apríla 2022 v hoteli Impozant vo Valčianskej doline. Akcie sa zúčastnili zástupcovia našich súčasných aj potenciálnych zákazníkov z oblasti priemyslu, telco, utiliných spoločností a finančného sektora. Ďakujeme partnerom podujatia za podnetné prezentácie a účastníkom za inšpiratívne diskusie. Pozrite si web stránku, kde ponúkame obsah konferencie vrátane […]

PosAm TechDays – Rýchlejšie, kvalitnejšie a zelenšie služby zákazníkom

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.