back

Mobile ID víťazom Ceny Rádia Slovensko na kongrese ITAPA 2020

Verejná správa
Publikované 9.12.2020

Posam_ITAPA_cena

Kongres ITAPA 2020 v spolupráci s RTVS aj tento rok ocenila najinovatívnejšie a najužitočnejšie projekty v oblasti IT a digitalizácie spoločnosti. Od roku 2014 je na tejto najväčšej slovenskej IT konferencii pravidelne vyhlasovaná aj Cena Rádia Slovensko, v ktorej môžu poslucháči určiť, ktorý z prihlásených projektov je podľa nich ten najlepší.

O cenu súťažia IT projekty, ktoré sa zameriavajú na ľudí, uľahčujú im život, či sprístupňujú služby, ale aj projekty, ktoré s využitím technológií podporujú rozvoj komunít, spoločnosti a prostredia v širšom zmysle.

Tento rok Cenu Rádia Slovensko získal projekt Mobile ID, ktorý si kladie za cieľ výrazne zjednodušiť elektronickú komunikáciu občana a inštitúcie zo štátnej alebo privátnej sféry. Namiesto osobnej návštevy úradu si stačí nainštalovať aplikáciu, overiť identitu a autorizovať potrebné dokumenty elektronickým ekvivalentom vlastnoručného podpisu. Stačia dva platné doklady totožnosti a mobilný telefón pripojený na internet.

V súťaži Rádia Slovensko bol projekt Mobile ID nominovaný ako jeden z piatich z celkového počtu 21 projektov prihlásených do súťaže. Cenu Rádia Slovensko prevzal z rúk Mgr. Michala Dzurjanina, riaditeľa Sekcie program, Rozhlas RTVS Ing. Peter Kolesár, riaditeľ pre verejnú správu za PosAm a za DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy cenu prevzal Ing. Adrián Belánik, výkonný riaditeľ.

Mgr. Michal Dzurjanin vyslovil uznanie, nakoľko v silnej konkurencii piatich nominovaných projektov získal projekt Mobile ID 1 855 poslucháčskych hlasov, predstavujúcich vyše 42% z celkového počtu poslucháčskych hlasov odovzdaných v súťaži. Realizačnému tímu a projektu zaželal veľa úspechov.

„Je to pre nás veľká česť a vysoké ohodnotenie našej práce, pretože práve Cena Rádia Slovensko vyjadruje názor občanov, názor našej cieľovej skupiny. Práve občanovi a jeho komunikácii s úradmi toto inovatívne riešenie prináša úžitok v podobe výrazného zjednodušenia, “ povedal Ing. Peter Kolesár, riaditeľ pre verejnú správu, PosAm.

Aplikácia mID je publikovaná na Google Play a App Store.
Viac o aplikácií, jej inštalácii a používaní nájdete na www.vybavzmobilu.sk.

ITAPA: Najväčšia slovenská IT konferencia spája svety IT, priemyslu a verejnej správy.  Od roku 2002 sa na ITAPA podujatiach stretávajú odborníci zo štátnej a verejnej správy, IT a priemyslu, akademickej sféry a neziskového sektora. V roku 2019 sa podujatí ITAPA zúčastnilo viac ako 1100 priamych účastníkov a vyše 6000 online účastníkov. Viac ako 180 inšpiratívnych spíkrov predstavilo najnovšie IT trendy, best practice, inovácie a stratégie.

Ďalšie aktuality

Predstavili sme novinky v Rozpočtovom informačnom systéme

Aj tento rok mal PosAm zastúpenie na 16. ročníku konferencie Slovenského inštitútu interných audítorov SKIIA, ktorého témou boli Aktuality v oblasti auditu a riadenia rizík. Spoločne s Odborom prevencie korupcie Úradu vlády SR sme prezentovali výsledky prieskumu korupčných rizík za rok 2021, ktoré boli zozbierané pomocou Rozpočtového informačného systému – modulu RIS.RKR. Spolu s partnerom sme predstavili dôležité novinky v procese riadenia korupčných rizík, ktoré vzišli zo spätnej väzby od používateľov zapojených rezortov štátnej správy. Súčasťou prezentácie bol aj  návrh modulárneho prístupu k riadeniu rizík aplikovaného na rôzne domény riadenia […]

Predstavili sme novinky v Rozpočtovom informačnom systéme
mID – Obecný úrad v mobile

V snahe zvýšiť využívanie elektronických služieb samospráv DEUS (DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy) spúšťa mobilnú aplikáciu mID, ktorá občanom umožňuje online komunikáciu s miestnou samosprávou. Aplikácia mID spolupracuje s informačným systémom DCOM, teda je prístupná pre viac ako 2 100 miest a obcí. Pre občanov, podnikateľov a obce, ktoré sú zapojené do projektu DCOM, je aplikácia bezplatná. Cieľom projektu bolo vytvoriť mobilné ID, umožniť vybavenie úradných záležitostí cez inteligentný mobilný telefón fungujúci na platforme Apple iOS ako aj Google Android kedykoľvek a odkiaľkoľvek.  Aplikácia mID vznikla ako alternatíva, ktorá pri určitom type elektronických služieb umožňuje […]

mID – Obecný úrad v mobile
PosAm, Microsoft a ZMOS spojili sily a zabezpečili obciam technológiu pre vzdialenú tímovú prácu

PosAm a Microsoft zareagovali na výzvu ZMOS a podali pomocnú ruku slovenským obciam a mestám v neľahkej situácii súvisiacej so šírením nového vírusu. Táto spolupráca prispela k odstráneniu bariér, ktoré vznikli po tom, čo ľudia museli zameniť priestory pracoviska za svoj domov. Veríme, že moderné technológie dokážu naštartovať nový spôsob tímovej spolupráce, ktorá umožní slovenským obciam a mestám naďalej efektívne pracovať. Pre tisícky pracovníkov v 2930 obciach na Slovensku je od 1. apríla k dispozícii kolaboračný nástroj Microsoft Teams. Microsoft Teams je súčasťou Office 365 a poskytuje moderné pracovné prostredie pre tímovú spoluprácu. Je platformou pre rozhovory, […]

PosAm, Microsoft a ZMOS spojili sily a zabezpečili obciam technológiu pre vzdialenú tímovú prácu

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.