Finalisti PosAm Full-stack akadémie rozšíria rady našich Java špecialistov
PosAm Full-stack akadémia ponúka mladým ľuďom možnosť získať komplexné teoretické, ale hlavne praktické znalosti z vývoja enterprise riešení. Akadémia je zameraná na vývoj moderných javascriptových frontendov napojených na cloud-scale java backendy. Na rozdiel od teoretických kurzov, PosAm v rámci Full-stack akadémie ponúka možnosť vyskúšať si e-learningom získané poznatky priamo pri realizácií reálneho projektu, pokrývajúceho všetky preberané témy akadémie.
Ako naznačuje názov, záber bol naozaj široký. Od prostredia vývoja (Scrum, JIRA, GIT), cez rôzne aplikačné frameworky (REST, Spring, JPA/Hibernate, Angular 2), skriptovacie jazyky (Advanced JavaScript/Typescript), až po návrh dizajnu (OOAD – UC, CD, SD, TDD, DDD) a realizáciu samotných aplikácií (Java best practices, Responsive design). Vzdelávací program prebiehal formou prednášok, workshopov a prácou na praktických úlohách.
Na výzvu PosAm zareagoval vo februári tucet mladých ľudí. Tí mali možnosť nielen získať neoceniteľné znalosti, ale aj štipendium a ponuku na prácu v PosAm. Celý náročný proces nakoniec zvládla pätica finalistov. Je potešiteľné, že práve tí najšikovnejší rozšíria rady PosAm a svojim inovátorstvom prispejú k úspešnej realizácii náročných softvérových projektov.
Víťazom sa stal Michal Mrva, u ktorého porota ocenila celkový prístup aj kvalitu záverečného projektu. Ako sa vyjadril Peter Hladký, riaditeľ softvérového vývoja PosAm „Už v priebehu akadémie chodil Michal najlepšie pripravený a bolo jasné, že venuje príprave najviac času a úsilia. Jeho prístup a predchádzajúce skúsenosti mu pomohli v záverečnom projekte najlepšie zvládnuť potrebné technológie a implementovať najväčší rozsah zadania“.
Michala do akadémie priviedli slová Mariána Mareka, generálneho riaditeľa PosAm pre Trend.sk. Tam na otázku čo odlišuje obyčajného IT-čkára od špičkového odpovedal: „Obyčajný ITčkár je buď programátor, alebo administrátor, alebo projektový manažér. My potrebujeme ľudí, ktorí majú z hľadiska mentálnej výbavy podstate širší záber.“ A čo oceňuje Michal na akadémii? „Je to výborná forma vzdelávania, ktoré mi potvrdí čo viem, ukáže mi čo neviem a odhalí mi, ako na to.“
Ďalšie aktuality
Nadácia Dionýza Ilkoviča už šiestykrát udelila Cenu Dionýza Ilkoviča
Spoza monitorov sa učitelia z dištančnej výuky vrátili za katedry a po pandémii ožil aj kontakt so žiakmi v triedach. V tých často zostávajú, aj keď ruch školských chodieb stíchne a v učebni pracuje iba malá skupina študentov. Pani učiteľky ich v rámci krúžkov pripravujú na predmetové olympiády, z ktorých často prinášajú najcennejšie kovy, a to z najvyšších kôl slovenských súťaží, ako aj zo zahraničia. Práve na takéto obetavé učiteľky a učiteľov sa zameriava Cena Dionýza Ilkoviča, ktorých oceňuje za rozvoj mimoškolskej činnosti v prírodovedných predmetoch. Porota každoročne vyberá z […]
DDD v zdrojovom kóde
Vzhľadom na protipandemické opatrenia, presťahovali sme pravidelné stretnutie našej komunity do online priestoru. A všetko nasvedčuje tomu, že vo virtuálnom svete sa aj chvíľu zdržíme… Sme z IT, takýto presun hravo zvládame! A aj sme zvládli. Panelová online debata mala veľký úspech. S panelistami Richardom Richterom vývojárom zo spoločnosti Evolvuem a Vladimírom Hlaváčkom, technologickým architektom z Accenture Advanced Technology Center sme debatoval o programátorských postupoch, ktoré pomáhajú využitiu Domain-Driven Designu na úrovni zdrojového kódu. Diskusiu moderoval Zdeno Jašek od nás z PosAm. Zaujíma vás viac? Vypočujte si záznam.
Cenu Dionýza Ilkoviča 2019 získala učiteľka fyziky a astronómie z Trenčína
Zvonením to pre nich nekončí Nielen finalisti CDI, ale aj všetci nominovaní učitelia majú jednu spoločnú charakteristiku: vyučovanie pre nich rozhodne nekončí zvonením. Berú svoje povolanie ako poslanie a deti vzdelávajú a pripravujú na domáce aj medzinárodné súťaže mimo bežného vyučovania. „Všetci títo učitelia si zaslúžia obrovské uznanie. Na troch finalistoch sme sa zhodli tento rok rýchlo, avšak vybrať spomedzi nich jedného bolo náročné. Ktorýkoľvek by mohol byť absolútnym víťazom,“ hovorí predseda poroty Martin Plesch. Porota nakoniec vybrala Zdenku Baxovú, ktorá vyučuje fyziku na Gymnáziu Ľ. Štúra v Trenčíne. Nevenuje sa však […]