Top témy

Aktuality

Nová verzia portálu rozpočet.sk prináša viacero noviniek

28. apríla 2017

Ministerstvo financií sprístupnilo 26.4.2017 aktualizovaný portál Rozpočet.sk. Ten prichádza nielen s novými dátami, ale aj detailnejším prístupom k reálnemu stavu príjmov a výdavkov rozpočtových kapitol a  rozpočtových dát z obcí a miest. Dáta sú prístupnejšie aj pre odbornú verejnosť: ekonomickí experti a analytici si údaje z portálu môžu jednoducho stiahnuť a ďalej s nimi pracovať. Vývoj novej verzie portálu riadila sekcia rozpočtovej politiky MF SR. Dodávateľom je spoločnosť PosAm, ktorá sa stará aj o Rozpočtový informačný systémRegister účtovných závierok.

Tatra banka ocenila PosAm ako dodávateľa roka 2016

20. apríla 2017

Tatra banka opakovane ocenila kvalitu IT služieb od PosAmu titulom Dodávateľ roka. Po roku 2015 ocenila Tatra banka PosAm aj za rok 2016. Aj zisk tohto titulu potvrdzuje, že miesto PosAm v prvej trojke poskytovateľov IT služieb na Slovensku nie je náhoda, ale výsledok dlhoročného systematického úsilia podloženého excelentnou kvalitou služieb.

Princíp jedenkrát a dosť by mal platiť v celej Európe

02. marca 2017

Štát by si opakovane nemal pýtať údaje, ktoré mu už raz občania alebo firmy dali. Toto pravidlo, takzvaný „princíp jedenkrát a dosť“, by malo platiť vo všetkých krajinách EÚ. Na to, aby ho bolo možné zaviesť naprieč Európu je potrebná cezhraničná spolupráca vlád a IT spoločností, ktoré prevádzkujú systémy pre verejnoprávne inštitúcie.

Manažovanie hlasových a dátových služieb v Allianz Group na platforme PosAm Servio

07. novembra 2016

Regionálne zastúpenia Allianz Group na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku, Grécku a Turecku začnú používať pri správe používaných telekomunikačných služieb platformu Servio od PosAm. Zastúpenia v týchto deviatich krajinách prejdú na nový systém do konca roka. Prvými krajinami sa stali v októbri Česko a Chorvátsko.