Top témy

Aktuality

V rámci projektu TOOP pomáhame vytvoriť IT architektúru pre európsku iniciatívu Jednotnej digitálnej brány

16. januára 2019

Členské štáty EÚ majú povinnosť do roku 2023 zabezpečiť občanom a spoločnostiam prístup k digitálnym on-line službám založeným na princípe „Jeden krát a dosť“, ktoré im zjednodušia administratívu v rámci EÚ. Cieľom je znížiť záťaž pre občanov a firmy a uľahčiť plnenie zákonných povinností aj v rámci rôznych štátov EÚ, čím sa ušetrí až 855 000 hodín a minimálne 11 miliárd EUR ročne. Na Slovensku je súčasťou overovacieho konceptu, realizovaného v rámci projektu TOOP, Register účtovných závierok Ministerstva financií SR z dielne PosAm.

Aby slovo „učiteľ“ znova vzbudzovalo rešpekt

28. novembra 2018

Príbehy o odhodlaných, výnimočných a najmä vytrvalých učiteľoch, ktorí vo svojej práci už desaťročia žiakov nie len vyučujú na hodinách, ale sa im venujú ďaleko nad rámec ich povinností.

ParkDots medzi svetovými riešeniami pre Smart city

16. novembra 2018

V dňoch 13-15.11.2018 hostila španielska Barcelona ôsmy ročník Smart City Expo World Congress, jedno z najväčších podujatí svojho druhu na svete. Viac ako 840 vystavovateľov, zástupcovia z viac ako 700 miest z piatich kontinentov a 400 prezentujúcich hľadalo odpovede na otázku, ako zabezpečiť, aby sa mestá stali obývateľnejšími miestami pre ľudí v nich. Medzi popredné svetové riešenia sa dostal aj ParkDots, inteligentné riešenie parkovania pre moderné mestá, z dielne PosAm.

Voľné parkovacie miesta v centre Nitry vidia vodiči v reálnom čase aj v mobile

14. novembra 2018

Obyvatelia a návštevníci Nitry môžu novembra zaparkovať v centre jednoduchšie. Do prevádzky bol uvedený systém ParkDots, ktorý v prvej etape pilotného projektu sleduje aktuálnu obsadenosť na parkovisku na Wilsonovom nábreží a na Mostnej ulici. Vodiči majú tieto informácie k dispozícií v mobilnej aplikácií ParkDots, ktorá ich na voľné miesto vie aj navigovať. Samospráva tým napĺňa jeden zo zámerov parkovacej politiky zameraný na zlepšenie súčasnej situácie prostredníctvom moderných inteligentných riešení.

Cena Dionýza Ilkoviča pre ďalšiu trojicu výnimočných pedagógov

08. novembra 2018

Víťazom druhého ročníka Ceny Dionýza Ilkoviča, udeľovanej za rozvoj mimoškolskej činnosti, sa stal PaedDr. Ľubomír Konrád z Gymnázia na ulici Veľká okružná 22 v Žiline. Vo finále sa stretol s RNDr. Janou Plichtovou z Gymnázia na ulici Alejová 1 v Košiciach a PaedDr. Ivetou Štefančínovou, PhD., z Gymnázia Jána Adama Raymana v Prešove. O finalistoch a víťazovi rozhodla odborná porota pod vedením Doc. RNDr. Martina Plescha, PhD., zo Slovenskej akadémie vied, prezidenta Medzinárodného turnaja mladých fyzikov. Ocenenia boli menovaným odovzdané 7. novembra 2018 počas slávnostného večera v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave.