Top témy

Aktuality

Kvantový fyzik Martin Plesch podporuje Cenu Dionýza Ilkoviča

14. júla 2017

Martin Plesch, teoretický fyzik zaoberajúci sa kvantovou fyzikou, v rozhovore pre Denník N hovoril o svojej podpore pre Cenu Dionýza Ilkoviča. Podľa jeho názoru učitelia sú za mimoškolské aktivity nezaplatení a musia to robiť ako hobby. Cena Dionýza Ilkoviča je možnosťou, ako oceniť prácu týchto ľudí a vyzdvihnúť ich spoločenský kredit.

Zagreb je štvrtým hlavným mestom, v ktorom sme zriadili pobočku pre Pan-Net

10. júla 2017

V čase, keď mnoho Slovákov už cestovalo za dovolenkou k slovenskému moru, vyrazili rovnakým smerom  špecialisti PosAm, aby vybudovali v Zagrebe IT infraštruktúru pre novú pobočku spoločnosti Deutsche Telekom Pan-Net (DT Pan-Net). Po Slovensku, Maďarsku a Rumunsku sa Chorvátsko stalo v júni štvrtou krajinou, kde PosAm vybudoval a prevádzkuje ICT infraštruktúru pre DT Pan-Net na báze cloudových riešení.

Slovensko je svetová špička v oblasti rozpočtovania

03. júla 2017

Generálny riaditeľ spoločnosti PosAm Marián Marek v rozhovore pre TASR, v rámci multimediálneho cyklu Osobnosti: tváre, myšlienky hovorí, že Slovensko je svetovou špičkou v oblasti rozpočtovania verejných financií. Chrbtovou kosťou je Rozpočtový informačný systém (RIS), ktorý už viac ako dve desaťročia dodáva kľúčové podklady pre zostavovanie, zmeny štátneho rozpočtu a pre odborné argumenty politikov. Skúsenosti Slovenska by mohli prevziať aj iné transformujúce sa štáty, ako je napríklad Ukrajina.

Workforce management vo Východoslovenskej distribučnej sme rozšírili o ďalšie procesy

27. júna 2017

Workforce management systém, ktorý PosAm implementoval vo Východoslovenskej distribučnej v roku 2013 sa osvedčil a spoločnosť sa rozhodla rozšíriť riešenie o ďalšie procesy. Dnes systém pomáha riadiť terénnych pracovníkov, ktorí sa starajú nielen o inštalácie, kontroly a výmeny elektromerov, ale aj odpočty spotreby. Tých sa za mesiac zrealizuje až 50 tisíc.

Efektívnejšia likvidácia poistných udalostí prinesie Českej pojištovni konkurenčnú výhodu

15. júna 2017

PosAm pracuje na riešení, ktoré radikálne zlepší proces likvidácie poistných udalostí automobilov v Českej pojištovni. Po implementácií komunikačného portálu bude mať poisťovňa a jej zmluvné autoservisy k dispozícií systém pre obhliadky a likvidácie poistných udalostí automobilov, ktorý významne zefektívni celý proces a pozitívne ovplyvní zákaznícku skúsenosť a spokojnosť.