Top témy

PosAm zmodernizoval dátové úložiská pre ZUNO bank

Internetová banka ZUNO vsadila pri obnove svojich storage systémov na Hitachi Unified Storage VM (HUS VM). Najlepšie technické parametre a najnižšie celkové náklady v 5 ročnom horizonte rozhodli v tvrdej medzinárodnej konkurencii o víťazstve riešenia z dielne PosAm.

Dva systémy HUS VM nahradia pôvodné riešenia od IBM. O víťazstve PosAm rozhodli najlepšie technické parametre a najnižšie celkové náklady (TCO) v 5 ročnom horizonte. Nový systém disponuje modernými a vo viacerých ohľadoch unikátnymi technológiami. Efektívnejšie využívanie diskovej kapacity zabezpečujú Dynamic Tiering a Dynamic Provisioning. O maximálny výkon sa stará Hitachi Accelerated flash, ponúkajúca 3-5krát vyšší výkon ako konkurenčné SSD technológie. Lokálna a vzdialená replikácia dát, ako aj technológie pre ich bezpečné mazanie umožňujú poskytnúť 100% písomnú garanciu, že vinou Hitachi technológie nestratí zákazník žiadne dáta.

ZUNO je moderná direct banka, dcérska spoločnosť rakúskej Raiffeisen Bank International. Na Slovensku pôsobí od roku 2010 a následne od polovice roku 2011 v Českej republike. Jej cieľom je maximálne zjednodušiť klientom narábanie s ich financiami zapojením moderných IT technológií. Banka ZUNO patrí medzi prvé internetové banky v strednej a východnej Európe. Ako jediná banka na Slovensku a v Českej republike nemá žiadne fyzické pobočky a je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni cez PC, tablety alebo smartfóny s operačným systémom iOS, Android alebo Windows Phone.

Hitachi Data Systems (HDS) sa zameriava na sociálne inovácie založené na technológiách pre spracovanie veľkých objemov dát. Svetový líder v Enterprise Storage riešeniach má na Slovensku asi 26% trhový podiel. Z tohto čísla tvoria 90% zákazníci PosAm, čo z neho robí jasného lídra v implementácií riešení HDS a jedného z najvýznamnejších integrátorov Enterprise Storage riešení na Slovensku.

PosAm pôsobí na slovenskom trhu už 25 rokov, počas ktorých sa vypracoval na popredného systémového integrátora. V roku 2010 sa stal súčasťou Slovak Telekom, čím potvrdil a posilnil pozíciu vedúcej IT spoločnosti na Slovensku. Hlavným cieľom spoločnosti je prinášať zákazníkom úžitok prostredníctvom unikátnych riešení s využitím informačných technológií. Okrem dodaného storage riešenia zabezpečuje PoAm pre ZUNO aj komplexnú správu koncových zariadení všetkých zamestnancov pre celý stredoeurópsky región, kde ZUNO pôsobí.

 

Zdieľajte

späť hore