Top témy

ParkDots, inteligetný parkovací systém od PosAm, sa zaradí do portfólia riešení skupiny Deutsche Telekom pre oblasť Smart Cities

Smart City Expo 2017 v Barcelone, jedno z najväčších svetových podujatí svojho druhu, sa stalo dôležitým míľnikom pre ParkDots, inteligentný parkovací systém z dielne PosAm. Zaradí sa medzi riešenia skupiny Deutsche Telekom v jeho Smart cities portfóliu.

Ak v roku 1960 žilo celosvetovo v mestách asi 34% populácie, v roku 2014 to už bolo 54% (podľa WHO). A toto číslo stále rastie. Zabezpečiť kvalitný život pre ľudí v stále viac urbanizovanom svete je veľkou výzvou budúcnosti. V polovici novembra sa v Barcelone zišli najinovatívnejšie spoločnosti a mestá sveta, aby si vymenili skúsenosti a inšpirovali sa pri budovaní lepších miest s podporou najmodernejších technológií.

Smart City Expo 2017, jedno z najväčších podujatí svojho druhu na svete, privítalo tento rok 675 vystavovateľov, zástupcov 700 miest, 420 spíkrov, zo 120 krajín. Nechýbal medzi nimi najväčší európsky telekomunikačný operátor, Deutsche Telekom, v ktorého integrovanom portfóliu služieb a produktov majú riešenia pre Smart cities dôležité miesto.

Medzi kľúčové témy miest najbližších dekád, bude okrem rastu obyvateľstva, zmien klímy, nedostatku dostupného bývania, vzdelávania, zdravotníctva, integrácie migrantov, znečistenia, patriť aj riešenie dopravných problémov, vrátane parkovania. Práve na efektívnejšie riešenie statickej dopravy, t.j. parkovania, je určené riešenie ParkDots od PosAm. Toto moderné cloudové a mobilné riešenie zaujalo v Barcelone natoľko, že bude zaradené do portfólia Deutsche Telekom, ako súčasť  jeho portfólia pre oblasť Smart cities.

„Mestá v rôznych krajinách sveta, vrátane Slovenska, sa potýkajú s podobnými výzvami. Doprava, a to aj tá statická, patrí medzi tie najväčšie. Najnovšie cloudové, IoT a mobilné technológie poskytujú možnosti, ako situáciu zlepšiť. Tento trend v PosAme nielen sledujeme, ale naň aktívne reagujeme. Sme radi, že naše riešenie ParkDots potvrdilo svoje kvality aj na úrovni skupiny Deutsche Telekom, ktorej je PosAm súčasťou,“ povedal Martin Budaj, produktový manažér PosAm.

Viac o ParkDots

ParkDotsApp

Stanok DT Smart City Expo

Zdieľajte

späť hore