O spoločnosti

Firma voňajúca človečinou

Za firmou sú ľudia. Príbehy a životy. Aj za tou našou, pretože PosAm je firma, kde to vonia človečinou.

PosAm je firma, ktorú pomaličky vybudovali ľudia – najprv hŕstka, dnes úctyhodné množstvo. Je nás toľko, že by sme ťažko hľadali miestnosť, do ktorej by sme sa všetci vošli, ťažko by sme si zapamätali svoje telefónne čísla alebo emailové adresy. No nie je nás toľko, aby sme prestali byť firmou, ktorá vonia človečinou. Firmou, ktorej životnú niť plietli a pletú ľudia.

Chcete sa s nimi zoznámiť? Prečítajte si niektoré zaujímavé príbehy a spoznajte ľudí z PosAm-u cez ich výber hudby tak, ako ich zachytáva výberové CD PosAm The Greatest Hits.

Katka Petríková, riaditeľka obchodnej skupiny financie a poisťovne
Obľúbený interpret a skladba: Robbie Villiams, Angels

Katka Petríková dokáže načúvať, vidieť príležitosti, analyzovať, kreatívne myslieť a neposlednom rade aj rýchlo konať. Najlepšie to dokumentuje príbeh Allianz. Po dvoch týždňoch od prvého rozhovoru o podobe softvérovej kalkulačky pre poisťovacích agentov dostal PosAm zelenú na prípravu demo projektu. Ani nie po dvoch hodinách od jeho prezentácie volal klient, že riešenie berie. Katka si tak zaknihovala vari najrýchlejšie rozhodnutie v dejinách IT.

Ivan Illich, vedúci obchodného oddelenia
Obľúbený interpret a skladba: Fluke, Switch/Twitch

Niektoré súťaže bývajú pripravené tak, aby mali iba jedného, vopred jasného víťaza. V podobnej súťaži na dodávku veľkého množstva počítačov sa ocitol aj PosAm – žiaľ v pozícii toho, čo má súťaž prehrať. Ivanovi to predsa len nedalo a pokúsil sa nájsť trhlinku v neúprosných podmienkach súťaže. Čosi našiel – možnosť získať body za počet USB portov na dodaných počítačoch. Spomína si na vytreštené tváre predurčených víťazov konkurzu, keď sa čítali výsledky. Víťaz – PosAm – dodal počítače s nevídaným počtom 16 UBS portov.

Peter Mihalovič, riaditeľ pre architektúru infraštruktúrnych riešení
Alexander Loži, vedúci oddelenia návrhu infraštruktúry
Obľúbený interpret a skladba: Pink Floyd – Wish You Were Here

Keď sa začiatkom 90. Rokov začalo na zelenej lúke budovať Bankové zúčtovacie centrum Slovenska, máloktorá firma si na túto náročnú a rizikovú zákazku trúfla. V tvrdej konkurencii nadnárodných korporácií sa vtedy presadil odvážny zelenáč PosAm, zastúpený dvoma (vtedy mladými absolventmi) Mihalovičom a Ložim. PosAm riešenie sa stalo základným kameňom jeho úspechu a z dvoch hlavných aktérov sa stali top špecialisti.

Ďalšie príbehy a kvalitnú hudbu môže načerpať každý nový zamestnanec PosAm z výberovky, ktorá je súčasťou „privítacieho balíčka“. A na najbližšom výbere dobrej hudbu už môže byť aj vaše meno, váš príbeh a vaša obľúbená pieseň.

→ Pozrite si aktuálne voľné pozície

→ Alebo sa pozrite čím žijeme teraz


späť hore